Dodany: 24.05.2019 19:32|Autor:

Książka: Amelia i Kuba: Mi się podoba
Kosik Rafał
Notę wprowadził(a): margines

Rafał Kosik, autor bestsellerowej serii "Felix, Net i Nika" zaprasza do swojej najnowszej książki.

Wzruszająca i zabawna historia o dziewczynce, która marzy o psie, ale alergia nie pozwala jej na posiadanie futrzastego zwierzęcia. Kiedy sześciolatka Mi spotka łysego kundelka na trzech łapkach, zrobi wszystko, aby odmienić psi los i podarować mu ciepły dom z kochającym człowiekiem.

Jedenastolatkowie Amelia i Kuba i ich młodsze rodzeństwo zostaną zamieszani w komedię pomyłek na balu przebierańców i odwiedzą schronisko dla zwierząt, gdzie podejmą brawurową akcję uratowania psa Zydla. Rafał Kosik wzrusza jak nigdy i bawi jak zawsze!

To powieść o empatii, współczuciu i wrażliwości na innych. Wspaniała lektura dla dzieci, ale i całkiem przyjemna dla rodziców. Mi się podoba!*

*Powinno być "mnie", a dlaczego jest niepoprawnie – trzeba przeczytać.

Humor i przygody dla czytelników od lat 7 do 107!

Rafał Kosik (1971) oprócz cyklu "Felix, Net i Nika" opublikował również serię dla dzieci "Amelia i Kuba" oraz powieści science fiction dla dorosłych: "Mars" (2003), "Vertical" (2006), "Kameleon" (2008) i "Różaniec" (2017). Ukazały się również dwa tomy opowiadań "Obywatel, który się zawiesił" (2011) i "Nowi Ludzie" (2013). Autor jest laureatem licznych nagród: Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, Małego Donga, Nautilusa, Sfinksa, nagrody Janusza A. Zajdla oraz nagrody Jerzego Żuławskiego.

[Powergraph, 2019]

Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 25.05.2019 14:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Rafał Kosik, autor bestse... | margines
"Mi się podoba!" powinno brzmieć: mnie się podoba, bo cytując za Mirosławem Bańko z PWN:

Zaimek ja ma dwie formy celownika: akcentowaną mnie i nie akcentowaną mi. Na początku zdania używa się tylko tej pierwszej, np.: "Mnie to daj" (ale "Daj mi to"). Formy mi można też użyć na początku zdania składowego, po spójniku, jeśli pada na niego akcent: "Robię tak, jak mi się podoba".
Użytkownik: koczowniczka 25.05.2019 16:51 napisał(a):
Odpowiedź na: "Mi się podoba!" powinno ... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
Mi to imię dziewczynki. :)
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 25.05.2019 18:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Mi to imię dziewczynki. :... | koczowniczka
Czyli jak np. Mała Mi z Muminków? To super, że się wyjaśniło. Ale i tak warto zostawić cytat dot. form mi i mnie :)