Dodany: 23.05.2019 00:46|Autor:

Książka: Mysia Wieża
Fulińska Agnieszka, Klęczar Aleksandra
Notę wprowadził(a): margines

Agnieszka Fulińska pochodzi z rodziny od pokoleń związanej z Krakowem i mieszka w tym mieście od urodzenia. kończyła między innymi archeologię, ale zajmuje się historią XIX wieku. Ma na koncie publikacje opowiadań fantastycznych, a także tłumaczeń książek, w tym Ricka Riordana.

Aleksandra Klęczar urodziła się na Śląsku, mieszkała w małopolskim miasteczku, a potem przeniosła się do Krakowa. Uczy studentów mitologii, literatury antycznej i języków starożytnych. Pisze dużo o literaturze fantastycznej, na blogach i w czasopismach.

"Mysia Wieża" jest debiutem powieściowym obu autorek.

"Miałam napisać książkę. Na termin. Zamiast tego zaczęłam czytać »Mysią Wieżę« i… wsiąkłam. Spóźniłam się z książką, ale za to ile przeżyłam! W »Mysiej Wieży« znalazłam przygodę, wiedzę i świetne dialogi. To książka, która ucieszy erudytę, wielbiciela literatury i mitologii, fana Sherlocka Holmesa, tropiciela zagadek i każdego czytelnika, który szuka inteligentnej, wciągającej lektury. Polecam z całego serca!"

Zofia Stanecka, autorka bestsellerowej serii o Basi

"Bycie nastolatkiem nie jest łatwe. Zwłaszcza jeśli rodzice mają fioła na punkcie słowiańskich grodzisk albo siedemnastowiecznych maselnic. Żeby jakoś przetrwać wakacje nad jeziorem, dwunastoletni Igor i jego przyjaciółka Hanka spędzają razem czas, odkrywając tajemnice Gopła. Szybko okazuje się, że nie będą to zwykłe wakacje…

Agnieszka Fulińska i Aleksandra Klęczar proponują czytelnikowi wciągającą i dowcipną opowieść, napisaną z sympatią dla bohaterów i wykorzystaniem wiedzy, jaką autorki wyniosły ze swojej kariery naukowej i akademickiej. To książka przygodowa, która nie tylko dostarcza rozrywki, ale także przypomina, że świata wielkiej fantazji nie trzeba szukać daleko, wystarczy lepiej poznać nasze mity i legendy".

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk ("Zwierz Popkulturalny")

Przeszłość skrywa tajemnice, o których nie śniło się archeologom

Dwunastoletni Igor i jego rówieśniczka Hanka przypadkiem spotykają się na wakacjach nad jeziorem Gopło. Nie wiedzą, że lato w cichym zakątku koło Kruszwicy przyniesie im nieoczekiwane przygody. Któż by się bowiem spodziewał w takim miejscu gadających myszy, duchów pradawnych królów, hologramu czarodzieja i jak najbardziej żywych wieszczek i guślarzy? Tajemnice i dramaty czające się w przeszłości bohaterów też okażą się ważniejsze, niż którekolwiek z nich mogło przypuszczać.

Kim była matka Igora, o której nigdy nie mówi się w domu chłopca? Jak rozprawić się z lichem? Gdzie szukać sposobów na pokonanie króla ducha i jego upiornej małżonki? Odpowiedzi czekają w "Mysiej Wieży", pierwszym tomie serii "Dzieci Dwóch Światów", powieści przygodowej z mitologią słowiańską w tle.

Jeśli podoba ci się seria "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy", to polubisz też Igora, Hankę i ich przyjaciół.

[Galeria Książki, 2019]