Dodany: 14.05.2019 17:28|Autor:

Książka: Nierozdzielne
Pypłacz Joanna
Notę wprowadził(a): jolekp

- Widzi pan, panie Eligiuszu - odezwał się ponownie Julian. - Niektórzy ludzie są jak demony. Omotują nas, uzależniają od siebie... Niekiedy nawet po śmierci nie chcą się rozstać z tymi, z którymi za życia łączyły ich bliskie więzi, te dobre, ale i te złe.
- Co pan ma na myśli?
- Być może już nigdy nie zostawią ich w spokoju.

Bliźniaczki Sybillę i Sabinę łączy silna, ale też skomplikowana relacja oparta na dominacji, podporządkowaniu oraz wytworzonym przez nie w dzieciństwie prywatnym, niezrozumiałym dla otoczenia języku. Gdy skryta, chorobliwie nieśmiała Sabina zaczyna się stopniowo uniezależniać od siostry, odważna i władcza Sybilla coraz bardziej pogrąża się w chaotycznym świecie, pełnym niepokojących zjawisk oraz tajemniczych, przerażających wizji. Przekroczenie pewnej niepisanej granicy nieuchronnie prowadzi do tragedii.

"Nierozdzielne" to rozgrywająca się w przedwojennym Krakowie mroczna opowieść o dwóch zewnętrznie identycznych, wewnętrznie zaś skrajnie odmiennych istotach, o obsesyjnej namiętności, nadużyciu kompetencji oraz - przede wszystkim - o trudnych relacjach, których nie jest w stanie przerwać nawet śmierć.

[Videograf, 2018]