Dodany: 2019-05-13 20:40|Autor: dot59

Polecam

„Magia niszczy” to kolejny pokaz świetnej formy Ilony Andrews. Czytałam już tę książkę swego czasu w oryginale, jednak musiałam ją dorwać również po polsku. I wiecie co? Tym razem także nie mogłam się oderwać od czytania. A niby w teorii, skoro już wiem, co się będzie działo, powinno być mi łatwiej, prawda? A jednak książka wciągnęła mnie niezmiernie – za każdym razem mówiłam sobie „jeszcze tylko kilka stron, jeszcze troszkę i idę spać/wracam do obowiązków”. To jest po prostu bombowa powieść! Rewelacyjni bohaterowie, zarówno pierwszo-, jak i drugoplanowi – żywi, przekonujący, pełnokrwiści, zabawni i silni. Wciągająca i porywająca fabuła, pełna zwrotów akcji – dzieje się tu wiele ważnych dla całej serii wydarzeń, które zupełnie zmienią oblicze kolejnych tomów. Uwielbiam cykl o Kate Daniels również za to, że bohaterka nie dąży do zbawienia świata, zatem nie mamy tu pretensjonalnie wzniosłych bitew z rozwianym włosem i poświęcania życia dla „wyższych idei”. Cenię takie w gruncie rzeczy realne umotywowanie zdarzeń, będących po prostu konsekwencją pewnych procesów i wydarzeń. „Magia niszczy” to rewelacyjna książka – wciągająca od pierwszej strony, stawiająca na akcję i cudnych bohaterów. Ogromnie polecam całą serię o Kate Daniels wszystkim fanom ciekawych pomysłów, silnych postaci i porywającej fabuły. Warto!