Dodany: 08.05.2019 19:04|Autor: J.Luna

Szczęśliwy kot

Jeśli masz lub zamierzasz mieć kota, to sądzę, że ta książka będzie dla ciebie prawie jak podręcznik obsługi kota.
A może masz kota od lat i sądzisz, że wiesz już wszystko w tym zakresie?
Twój kot drapie meble, budzi cię w nocy i biega jak szalony pod twoimi nogami, kiedy wracasz z zakupami?

Tu znajdziesz zaskakująco proste i użyteczne rady, jak poradzić sobie z niechcianymi zachowaniami, a nawet zadbać o prawidłową dietę i zdrowie twojego pupila.
W książce znajdziesz rozdziały od podstawowych informacji o dzikim pierwotnym przodku twojego domowego pupila i tym co go z nim łączy, poprzez sztukę wychowywania kota, zabawy i układania planu dnia tak, by i kot i domownicy byli szczęśliwi, po kocie emocje, sposoby ich okazywania i odczytywania.
Wszytko okraszone garścią zdjęć, zabawnych rysunków i masą ciekawych informacji umieszczoną w ramkach, tak że w trakcie czytania nawet długiego rozdziału spotykasz wiele ciekawostek, które umilają czytanie.

Porady zawarte w książce są dobre i dla początkujących opiekunów kota, i dla kogoś, kto jest ze swoim kotem od lat. Bo nawet, jeśli już znasz niektóre techniki i porady, to na pewno nie znasz wszystkiego.
Koty potrafią zaskakiwać i różnią się od siebie charakterami. Autor zadbał także o to, byś podczas czytania mógł szybko odnaleźć te informacje, które będą przydatne przy postępowaniu z kotem o określonym temperamencie. I to jest dla mnie istotne w tej książce. Tu masz wrażenie, że czytasz instrukcję obsługi kota, ale nie jakiegoś tam kota, tylko twojego własnego.
Polecam.