Dodany: 01.05.2019 21:38|Autor: paola30

Panny młode

Trzy bardzo ładne historie o przyjaźni, miłości, niepewności i zaufaniu. Bohaterki przedstawionych opowiadań łączy jedno, wszystkie marzą o byciu kochaną. W pierwszej części autorka przedstawia nam uczucie niespodziewane, które szybko połączy obce sobie osoby. Emma, szukając spokojnego miejsca, trafia do małego miasteczka, nie wiedząc że spotka tam miłość swojego życia.

W drugiej części autorka opisuje parę znającą się od lat. Jake od początku podkochiwał się w Emmie, lecz ona wybrała jego przyjaciela. Teraz, gdy jest wolna, zamiast wyznać jej swoje uczucia, proponuje ślub na niby, żeby spełnić marzenie jej umierającego ojca. Kiedy Emma rezygnuje z ich planów, jest załamana, gdy Jake jej nie zatrzymuje, lecz gdy po kilku godzinach oświadcza podczas deszczu, Emma nie zastanawia się ani chwili.

W trzeciej części również bohaterami są bliscy sobie przyjaciele. Erik poprzez zabranie na randkę swojej przyjaciółki próbuje jej udowodnić, że nie każdy mężczyzna jest chamem zrywającym przez esemesa. Sadie podchodzi do tych randek z dystansem i czasami nie bierze ich na poważnie. Autorki w swych historiach zabierają nas na trzy piękne i bajeczne śluby. Opowieści ukazują nam, że miłość może przyjść w każdej chwili niespodziewanie albo rodzić się z czasem lub trwać od momentu poznania przez lata przyjaźni. Bardzo dobrze dobrani bohaterowie, piękne opisy. Podobało mi się w każdej opowieści delikatne nawiązanie do wiary w Boga.