Dodany: 2019-04-28 21:42|Autor: Małgorzata_

Zmarł Karol Modzelewski


 

 

 

 

Zmarł Karol Modzelewski. Historyk, jedna z najważniejszych postaci opozycji antykomunistycznej. Kawaler Orderu Orła Białego. Laureat Nagrody Nike w roku 2014 za „Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca”. Miał 81 lat.

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 47
Użytkownik: antypater 2019-04-30 07:21 napisał(a):
Odpowiedź na:    ... | Małgorzata_
''Opozycjonista'' licencjonowany przez komunistów, od których w zasadzie nie odstawał, jak to całe szemrane towarzystwo czerwonej pseudointeligencji z UW. Zadbał o to razem z innymi kolegami, aby towarzyszom spod czerwonego sztandaru włos z głowy nie spadł.

Pozdrawiam

Antypater
Użytkownik: Louri{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!Opiekun BiblioNETki 2019-04-30 08:52 napisał(a):
Odpowiedź na: ''Opozycjonista'' licencj... | antypater
Podobno w/w wspomnieniowa książka, nagrodzona Nike, jest rodzajem rozliczenia z pewnymi poglądami - nie wiem. W czytatce Czerwiec 2015 cz.2 Pok pisze o nim:

"Modzelewski, mimo ostrej krytyki władz, pozostał w duchu nadal lewicowcem i jak sam przyznaje, nie o takiej Polsce marzył po obaleniu ustroju komunistycznego."

Wspomina tam też Kuronia, który był bliskim przyjacielem (także ideowym) Modzelewskiego. Możliwe, że byli jakiegoś rodzaju "opozycją", ale raczej taką żądającą "socjalizmu z ludzką twarzą" (tak, jak to w swoich słynnych Postulatach Sierpniowych wymagała "Solidarność" - nie chcieli wcale kapitalizmu; zresztą sam Modzelewski stwierdził "Za kapitalizm nie siedziałbym nie tylko 8,5 roku, ale nawet miesiąca, tygodnia. Nie warto." - był to wywiad dla Krytyki Politycznej, co znamienne i spójne z Twoim komentarzem) lub nawrócenia się ustroju peerelowskiego na "prawdziwy socjalizm". Wiki podaje:

"W 1964 wraz z Jackiem Kuroniem autor Listu otwartego do partii, krytykującego linię polityczną Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej za [UWAGA!] odejście od ideałów socjalizmu."

Zresztą, w recenzji Nic nie jest czarno-białe stoi:

"Lech Wałęsa na początku lat 90. mówił, że Solidarność walczyła o kapitalizm. Modzelewski odpowiada: "Widocznie Wałęsa wiedział więcej ode mnie. Ja nie walczyłem o kapitalizm. Przesiedziałem osiem i pół roku, ale za kapitalizm nie zgodziłbym się siedzieć ani jednego dnia"[s.394.]"

a o samej książce:

"napisana przez lewicowca z krwi i kości" i dalej

"gdy inteligentna lewica rzadko pokazywana jest w popularnych mediach, warto wczytać się w głos socjalisty"

Zaś ten cytat raczej nie zjednuje mi sympatii ani szacunku dla inteligencji autora (może objawia się w innych miejscach czy tematach?), jest też dziwny u WYBITNEGO historyka - jakby nie wiedział, kto i jakie czyny szły za tym sloganem, a także jak bardzo jest ten bon mot pozbawiony sensu (a także, że obcina się jego puentę):

" j e s z c z e mamy wolność. Bez równości i bez braterstwa jest ona niepewnym darem"[415]"


Użytkownik: Tiffany_Maxwell 2019-05-06 22:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Podobno w/w wspomnieniowa... | Louri{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!Opiekun BiblioNETki
No popatrz Kaziu ….. tego nie wiedziałem.

A już Radio Maryja mówiło, że jak Kuroń z Michnikiem i Modzelewskim siedzieli perfidnie w więzieniu to ksiądz Rydzyk wywalczył nam wolną Polskę.

Po Twoich wypowiedziach i niektórych naiwnych stwierdzeniach sądzę, że komunizm(socjalizm) znasz tylko z opowiadań mamusi, posłuchaj raczej głosu tych co żyli wtedy i nie teoretyzują "od czapy".
Użytkownik: Louri{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!Opiekun BiblioNETki 2019-05-06 23:32 napisał(a):
Odpowiedź na: No popatrz Kaziu ….. tego... | Tiffany_Maxwell
Lecz się, trollu!
Użytkownik: mchpro 2019-04-30 12:25 napisał(a):
Odpowiedź na: ''Opozycjonista'' licencj... | antypater
Licencjonowany przez komunistów? To pewnie dlatego trzykrotnie skazywali go na więzienie? Rozumiem, że można nie zgadzać się z lewicowymi poglądami Karola Modzelewskiego, ale to nie upoważnia nikogo do mówienia nieprawdy.

A "szemrane towarzystwo czerwonej pseudointeligencji" - jakże pełen obiektywizmu jest ten zwrot retoryczny. Ileż potrzeba odwagi, by głosić dzisiaj takie opinie...
Użytkownik: antypater 2019-05-01 07:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Licencjonowany przez komu... | mchpro
Drogi MCh,

Ja od początku uważałem środowisko UW "szemrane towarzystwo czerwonej pseudointeligencji" i nigdy się z tym nie kryłem, zwłaszcza wtedy, kiedy rządzili. Ja zdania nie zmieniam.

A na więzienie skazuje się także swoich ludzi, aby ich uwiarygodnić. Dla przykładu, pan Michnik miał tak ''ciężko'' w więzieniu, że nawet tam książki pisał. Widać, że więzienna nuda była bardzo ''ciężka'', że chwycił za pióro, bo napewno nic innego ciężkiego tam dla niego nie było.

Pozdrawiam

Antypater
Użytkownik: Tiffany_Maxwell 2019-05-06 23:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Drogi MCh, Ja od począ... | antypater
Drogi Kolego "na pewno" piszemy oddzielnie - widać, że Twoja wiedza przekazywana przez rodzinne pokolenia jest raczej nie "więziennych" lotów, więc jak zaczniesz pisać o Adamie Michniku to przepuść tekst przez korektę błędów ortograficznych - bo jak startujesz do Michnika to "Znaj proporcje, mocium panie".

Pozdrawiam

Tiffany Maxwell
Użytkownik: antypater 2019-05-13 13:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Drogi Kolego "na pewno" p... | Tiffany_Maxwell
No tak, w kablowaniu i donoszeniu na kolegów oraz kłamstwie z panem Szechterem i jego bratem stalinowskim zbrodniarzem faktycznie równać się nie mogę. Ich loty w podłości faktycznie są wysokie.
Użytkownik: antypater 2019-05-13 17:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Drogi Kolego "na pewno" p... | Tiffany_Maxwell
Prezentujesz poziom ''kultury'' (w zasadzie antykultury) godny kulturowego marksisty. Godny uczeń pana Szechtera z Ciebie. Towarzysz Dżugaszwili byłby z Ciebie dumny.
Użytkownik: Marylek 2019-05-01 07:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Licencjonowany przez komu... | mchpro
Cóż, tak to działa. Jedni dostają baty i siedzą w więzieniach po to, żeby inni, ze dwa pokolenia później, mogli bez obciachów korzystać z wywalczonej z trudem przez tamtych wolności. Która dla wielu okazuje się być wolnością do opluwania wszystkiego. To znacznie łatwiejsze, niż nadstawianie karku w ciężkich czasach. A jakie medialne!
Użytkownik: mchpro 2019-05-01 13:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Cóż, tak to działa. Jedni... | Marylek
Mamy do czynienia z antykomunistą, który 4 czerwca 1988 liczył sobie 4 lata. Już wtedy miał ukształtowany pogląd na temat "szemranego towarzystwa czerwonej pseudointeligencji". Nigdy się z tym nie krył i zdania nie zmienił.
Użytkownik: antypater 2019-05-01 18:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Mamy do czynienia z antyk... | mchpro
Ja wiem, że dzisiaj w ''nowoczesnych'' postrodzinach (najlepiej bezdzietnych, albo rozbitych jak już są one z dziećmi) nie ma transmisji międzypokoleniowej. U mnie taka transmisja była i dlatego wiem co i o kim piszę. Wszystkim, u których tego nie było szczerze współczuję, bo wtedy ideologicznym ojcem i matką dla nich jest tylko jeden, czy drugi głosiciel jednej z form marksizmu, jak pan Modzelewski.

W zasadzie współczesne polskie elity polityczne, których nie popierałem i nie popieram, to niczym nieprzerwana ciągłość sprzedawczyków z ''Magdalenki'' oraz okrągłego stołu. Komunizm, a w zasadzie marksizm, który jest tego podstawą wcale się nie skończył. On ciagle mutuje. I mam do niego stałe i niezmienne podejście.

Lubię bardzo tę łatwość przypisywania komuś czegoś, która jest tak typowa wszystkim współczesnym ''inteligentom''.

Pozdrawiam

Antypater
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2019-05-01 19:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja wiem, że dzisiaj w ''n... | antypater
"Lubię bardzo tę łatwość przypisywania komuś czegoś"
To widać.
Użytkownik: antypater 2019-05-03 17:27 napisał(a):
Odpowiedź na: "Lubię bardzo tę łatwość ... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Siła dzisiejszego marksizmu kulturowego jest to, że wielu nie zdaje sobie sprawy, że zostało nim zakażonych. Przecież fajnie i miło jest być ''nowoczesnym'', ''postępowym'' i tak dalej. Puste słowa, pod które można wszystko podpiąć.

Pozdrawiam

Antypater
Użytkownik: antypater 2019-05-03 17:50 napisał(a):
Odpowiedź na: "Lubię bardzo tę łatwość ... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Poza tym jak już coś się cytuje od kogoś, to nie tylko wyrwane z kontekstu zdanie lub jego kawałek. Widzę, że wybiórczość, pewnie zaczerpnięta z pewnej, popularnej w pewnych ''inteligenckich'' kręgach gazety, ma się u niektórych bardzo dobrze.

Pozdrawiam niewybiórczo,

Antypater
Użytkownik: mchpro 2019-05-02 13:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja wiem, że dzisiaj w ''n... | antypater
Niczego pan o mojej rodzinie nie wie. Nie życzę sobie pańskiego współczucia.
Bez odbioru.
Użytkownik: antypater 2019-05-03 17:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Niczego pan o mojej rodzi... | mchpro
Wypowiedzi człowieka mówią o nim wiele, jak również o środowisku, jakie pomogło mu się tak, czy inaczej ukształtować. Informacji z innych źródeł mi o Tobie nie potrzeba.

Już Ciebie wyprzedzę i powiem, żę do siebie też powyższe stwierdzenie odnoszę.

Pozdrawiam

Antypater
Użytkownik: Marylek 2019-05-04 16:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Niczego pan o mojej rodzi... | mchpro
Nie karm trolla :)
Użytkownik: antypater 2019-05-01 18:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Mamy do czynienia z antyk... | mchpro
Jak się nie ma argumentów to się czepia wieku, wyglądu, itp. Stare znane, niemerytoryczne metody.
Użytkownik: niebieski ptak 2019-05-04 15:04 napisał(a):
Odpowiedź na: ''Opozycjonista'' licencj... | antypater
Lecz się!
Użytkownik: antypater 2019-05-13 12:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Lecz się! | niebieski ptak
Jeśli piszesz to do siebie to nawet trafnie to zaadresowałeś. Powodzenia w kuracji!
Użytkownik: Anna125 2019-04-30 22:24 napisał(a):
Odpowiedź na:    ... | Małgorzata_
Bardzo przykro mi, Louri i Antypaterze, że tak piszecie o Karolu Modzelewskim. Czy znaliście go, przeczytaliście to, co pisał? Tak łatwo się krytykuje, idąc za tłumem, za medialną propagandą.Bardzo łatwo. Ślizg.
To on, wymyślił, stworzył, błysk - Solidarność, dzisiaj spauperyzowaną.

Tak naprawdę, to dzięki niemu żyjecie w wolnej Polsce, jak długo - to zobaczymy - lecz na dobrą edukację, leczenie, przewidywalne podatki i sądy nie liczyłabym zbytnio.
Krew mnie zalewa na takie oceny, opinie, ewaluacje. Czy różnić się oznacza niwelować, nie rozumieć, powtarzać w kółko to samo? Czy lepsza rewolucja, czy ewolucja? Ja jak osioł zapieram się czterema kopytami za tym drugim.
Użytkownik: Louri{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!Opiekun BiblioNETki 2019-04-30 23:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo przykro mi, Louri ... | Anna125
Jak piszę? Za jakim tłumem idę? Skorzystałem tylko z tekstów i opinii na BNetce nt. książki "Zajeździmy kobyłę historii" oraz z artykułu na wiki o Modzelewskim. Krytycznie wyraziłem się jedynie na temat jego widocznej sympatii do bezsensownego (i okrojonego) hasła Krwawej Rewolucji Francuskiej. A prócz tego jasno wykazałem, że Modzelewski był postacią o mocno lewicowych poglądach - bez krytykowania go za to. Ale gdybym krytykował jego poglądy, to nie wolno mi, bo "wielkim człowiekiem był"? Drugiej części Twojej wypowiedzi niezbyt rozumiem, przynajmniej w kontekście całej dyskusji.
Użytkownik: antypater 2019-05-01 07:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak piszę? Za jakim tłume... | Louri{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!Opiekun BiblioNETki
Zgoda Louri, Ja tej wypowiedzi też nie rozumiem.
Użytkownik: Anna125 2019-05-01 13:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgoda Louri, Ja tej wypow... | antypater
Chodziło mi o miejsce i czas, koledzy:P
Sprawę rozdyskutujemy może pod tą książką, albo inną na podobny temat. Tutaj, już bez odbioru.
Użytkownik: antypater 2019-05-01 07:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo przykro mi, Louri ... | Anna125
Masz rację, dzięki takim jak on wielu ludzi żyje w takiej, a nie innej Polsce. Polsce, której wolną zdecydowanie nazwać nie można. Komunistycznej hałastrze włos z głowy nie spadł, a jeszcze wzbogaciła się ona na grabierzy majątku państwowego. Taka ci to była przemiana ku ''wolności'' bez własności.
Użytkownik: Tiffany_Maxwell 2019-05-06 23:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Masz rację, dzięki takim ... | antypater
Typowy skowyt "skrzywdzonej Polski".
Użytkownik: antypater 2019-05-16 17:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Typowy skowyt "skrzywdzon... | Tiffany_Maxwell
Skowyczą to teraz tacy jak Ty, którym władza w niektórych krajach, takich jak USA, Polska, czy Węgry z rąk się wymyka.

Poza tym z wielką łatwością dzielisz ludzi na jakieś kolektywne bezosobowe twory. Czynisz tak ,jak Twoi ideologiczni wychowawcy spod czerwonej gwiazdy Cie nauczyli, czyli tworzysz sobie swoją grupę ''wrogów'' (inne rasy, grupy społeczne, narody, grupy zawodowe..., wstaw co chcesz), z którą potem chcesz walczyć. Winiszuję Tobie wielkiej ''mądrości'', od której już wielu zgłupiało i niestety pociągnęło wielu za sobą, zabijając wielu ludzi za to, że nie pasowali do ich wizji ''piękniejszego świata''.

Do takich ''Asów'' jak Czerwoni Khmerzy już stąd nie jest daleko. Wiem, że to Ciebie nie przywoła do opamiętania. Piszę to dla innych, którzy są jeszcze w stanie samodzielnie myśleć i mają szansę nie wejść na złą drogę.

Z Polską taką, czy inną ma to niewiele wspólnego.
Użytkownik: Tiffany_Maxwell 2019-06-03 20:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Skowyczą to teraz tacy ja... | antypater
Wow … fajnie, że odpowiedziałeś. Używając nomenklatury bokserskiej, dałeś mi szansę wyprowadzić kontrę na szczękę.
Skup się żebyś zrozumiał ….
W Twoim świecie "skrzywdzonej Polski", Lech Wałęsa jest agentem komunistów, a "okrągły stół" to spisek zdrajców i złodziei, którzy m.in. Twojej patriotycznej rodzinie i Tobie chcieli ukraść Polskę i uwłaszczyli się na jej majątku. Oczywiście nowy rząd w Polsce, na Węgrzech i w USA walczy z takimi patologiami i takimi ludźmi (byłymi sługusami komunistów i agentami sowieckimi).
A teraz do rzeczy ...… Pani Georgette Mosbacher została osobiście mianowana przez prezydenta USA Donalda Trumpa na ambasadora w Polsce. 29 września 2018 roku Pani Ambasador przyjechała na urodziny prezydenta Lecha Wałęsy (dla przypomnienia: komunistycznego kapusia Bolka) i złożyła mu serdeczne życzenia od siebie i rządu USA, zrobiła sobie również selfie z prezydentem Wałęsą. Bo dla USA, podobnie jak dla całego świata i milionów Polaków, którzy nie należą do "skrzywdzonej Polski" to Lech Wałęsa i ówczesna "Solidarność" obalili komunizm w Europie Wschodniej i zmienili losy świata.
Co jeszcze …. chyba fragment wiersza Juliana Tuwima:
"Lecz choćby przyszło tysiąc atletów
I każdy zjadłby tysiąc kotletów,
I każdy nie wiem jak się wytężał,
To nie udźwigną, taki to ciężar."
Po prostu Kolego ….. Lech Wałęsa, Jacek Kuroń, Karol Modzelewski i inni tzw. ciemiężyciele "skrzywdzonej Polski" to za duży ciężar dla "atletów" z PiS, więc szkoda tych waszych stale odgrzewanych kotletów ….
Światowa karawana historii idzie naprzód …. i ma tylko uśmiech politowania dla skowytu "skrzywdzonej Polski".

PS. A jeśli chodzi o piętnowanie grup obywateli i różnych mniejszości to chyba Węgry i Polska rządzona przez PIS przodują w walce z imigrantami i osobami LGBT, więc nie mieszaj do tego "czerwonych Khmerów" bo i tutaj dobra kontra gotowa … ale szkoda już dalej strzępić języka

Pozdrawiam
Użytkownik: antypater 2019-06-11 12:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Wow … fajnie, że odpowied... | Tiffany_Maxwell
No ja wiem, że dla Ciebie pojąć, że każdy kraj prowadzi swoją własną politykę wobec każdego innego jest trudno. Polska ma z tym prowadzeniem swojej własnej polityki faktycznie spory problem. Pan elektryk z Popowa, który nieraz swoimi niefortunnymi wypowidziami się sam zwyczajnie wkopał, jest wielu środowiskom, jako symbol ''wyzwolenia'' spod komunizmu, wygodny, bo chociażby potrzebny dla tworzenia ''historii dla prostaczków'', by zacytować prof. Wieczorkiewicza, którego książki są dla Ciebie widocznie za trudne albo zbyt straszne. Z pewnością nie poleca ich ceniony przez Ciebie pan Michnik, dlatego nawet na nie nie spojrzysz. Dlatego prosze głoś dalej sobie historii dla prostaczków.


Komunizm obalił się sam, na skutek decyzji centralnego kierwonictwa w Moskwie, gdyż naczelne kacyki dostrzegły zacofanie technologiczno-gospodarcze, którego bez zmiany systemu nie mogli nadrobić. W Chinach odbyło się to wewnętrz partii, która przetrwała w całości (jako jedyna w kraju), kiedy to stary towarzysz Deng X. zaczął wprowadzać kontrolowane reformy gospodarcze. Ale nigdzie w komunistycznym świecie wierchuszce czerwonej włos z głowy nie spadł.

To cytat na ten temat prof. Wieczorkiewicza:

''Tak. Wiele źródeł wskazuje, że była to gigantyczna, przemyślana i kontrolowana operacja. W szczegółach oczywiście mogła się wymknąć spod kontroli, bo każda taka akcja ma swoją dynamikę. Ale ostatecznie wszystko się udało. Celem służb było bowiem zachowanie kontroli nad finansami podczas transformacji ustrojowej. Następnie zaś dzięki tym pieniądzom oraz powiązaniom i doświadczeniu przejęcie kontroli nad państwami byłego imperium i nowo powstałą Rosją. ''

Cały nasz elektryk z Popowa był tylko pionkiem w tej grze, dodajmy bardzo posłusznym.

Cały ten ruch LGBT ma korzenie ściśle marksistowskie i z tego samego pnia się wywodzi. Ale co ja się będę rozwodził. Jak nie rozumiesz to trudno.

Zacytuję tutaj już świętej pamięci Górkiego, nieco go tylko parafrazując: ''Skoro jest w obecnej Polsce tak dobrze, to dlaczego z tą zgodą na tak fundamentalne kwestie jest tak źle?''.

Użytkownik: Tiffany_Maxwell 2019-06-11 23:32 napisał(a):
Odpowiedź na: No ja wiem, że dla Ciebie... | antypater
Niezły bełkot ….Próżnoś repliki się spodziewał
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet "Pies cię jebał",
bo to mezalians byłby dla psa.

To oczywiście Julian Tuwim, a nie profesor Wieczorkiewicz.
Użytkownik: Louri{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!Opiekun BiblioNETki 2019-06-12 09:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Niezły bełkot …. ... | Tiffany_Maxwell
Proponuję, abyście oboje swoje dusery przenieśli do prywatnej korespondencji, bo ten Wasz kałszkwał budzić może tylko obrzydzenie, znudzenie i zwątpienie w Wasz poziom elementarnej kultury.
Użytkownik: antypater 2019-06-12 14:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Proponuję, abyście oboje ... | Louri{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!Opiekun BiblioNETki
Witaj Louri,

Spokojnie i bez emocji należy do sprawy zawsze podejść. Ja jak zawsze reaguje na polityczną czerwień tak jak się należy. A jej adepci zawsze ulegają jak najgorszym emocjom.

Poza tym zawsze cenie Twoje dobre komentarze.

Ty masz trochę mniej cierpliwości ode mnie. Ja w tej walce nigdy nie ustępuję.

Pozdrawiam

Antypater
Użytkownik: Tiffany_Maxwell 2019-06-16 00:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Proponuję, abyście oboje ... | Louri{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!Opiekun BiblioNETki
Witaj Louri,

Cytując Antypatra - "Spokojnie i bez emocji należy do sprawy zawsze podejść".

Jak byś zapomniał, to Ty i kolega Antypater pod informacją o śmierci Karola Modzelewskiego rozpętaliście polityczną dyskusję, zamiast pochylić głowę chociaż na chwilę zadumy i refleksji.

"Kto sieje wiatr ten zbiera burzę".
Ostatnia uwaga to już czysta hipokryzja w najlepszym wydaniu, biorąc pod uwagę, że Twoja pierwsza wypowiedź wspierająca wypowiedź Antypatra miała jedynie na celu oczernienie postaci zmarłego.

Z poważaniem
Tiffany
Użytkownik: Louri{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!Opiekun BiblioNETki 2019-06-16 11:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Witaj Louri, Cytując ... | Tiffany_Maxwell
Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź (tę: Zmarł Karol Modzelewski ) , była stonowana, kulturalna, bez ad personam, ściśle rzeczowa, dodatkowo odnosiła się do wypowiedzi innych o Modzelewskim lub do cytatów zeń - niewiele tam było mojej opinii, a i to nt. wypowiedzi zmarłego.

Gnojowisko Waszych wzajemnych jadowitych impertynencji omijałem szerokim łukiem - prócz jednej trawestacji ad personam (rzuconego przez innych użytkowników przeciw antypaterowi), dla równowagi użytej względem Ciebie (jako cytat jeno).
Użytkownik: Louri{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!Opiekun BiblioNETki 2019-06-16 11:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Witaj Louri, Cytując ... | Tiffany_Maxwell
Mam też takie esprit d'escalier (szczęściem na forum można naprawić to): Twoje komentarze w tym temacie również trudno określić inaczej, jak rozpętywanie "politycznej dyskusji, zamiast pochylić głowę chociaż na chwilę zadumy i refleksji". Więc zastanów się wpierw proszę, co właściwie by Ci odpowiadało? Bo może się okazać, że hipokryzja, którą zarzucasz swym adwersarzom, to po prostu psychologiczny mechanizm projekcji: zarzucanie innym własnych grzechów, aby odwrócić uwagę od swoich niewłaściwych zachowań.
Użytkownik: antypater 2019-06-12 11:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Niezły bełkot …. ... | Tiffany_Maxwell
Ciach - admin
Trzymajmy się Regulaminu.
Użytkownik: antypater 2019-06-12 14:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Niezły bełkot …. ... | Tiffany_Maxwell
Czytać widać nie umiesz ze zrozumieniem, więc wyklinanie i wyzwiska tylko zostały.

Godny uczeń swoich czerwonych mistrzów.
Użytkownik: beatrixCenci 2019-05-01 00:52 napisał(a):
Odpowiedź na:    ... | Małgorzata_
[*]
Użytkownik: Marylek 2019-05-01 07:39 napisał(a):
Odpowiedź na:    ... | Małgorzata_
[*]
Użytkownik: minutka 2019-05-01 14:14 napisał(a):
Odpowiedź na: [*] | Marylek
[*]
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2019-05-01 09:03 napisał(a):
Odpowiedź na:    ... | Małgorzata_
[*]
Użytkownik: Anna125 2019-05-01 13:42 napisał(a):
Odpowiedź na:    ... | Małgorzata_
[*]
Użytkownik: sowa 2019-05-03 01:33 napisał(a):
Odpowiedź na:    ... | Małgorzata_
[*]
Użytkownik: jakozak 2019-05-04 07:59 napisał(a):
Odpowiedź na:    ... | Małgorzata_
[*]
Użytkownik: Ged 2019-05-04 16:36 napisał(a):
Odpowiedź na:    ... | Małgorzata_
[*]
Użytkownik: Tiffany_Maxwell 2019-05-06 22:52 napisał(a):
Odpowiedź na:    ... | Małgorzata_
[*]
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: