Dodany: 2019-04-26 07:00|Autor: Małgorzata_Opiekun BiblioNETki

Startuje "Pyrkon 2019"


Już dziś startuje XIX edycja największego Festiwalu Fantastyki w Polsce – „Pyrkon”, który potrwa aż do niedzieli, 28 kwietnia. Festiwal odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wydarzenie niezmiennie od lat przyciąga fanów szeroko pojętej fantastyki zarówno z całego kraju, jak i zza granicy. Na ubiegłoroczną edycję konwentu przybyło ponad 4300 osób. Jak określają organizatorzy, na tle innych wydarzeń „Pyrkon” wyróżnia się dużą ilością różnorodnych atrakcji – sal warsztatowych, wykładów, wystaw, konkursów oraz widowiskowych pokazów cosplay. Największy Festiwal Fantastyki w Polsce jest również okazją do poznania licznych gości. W ciągu ostatnich lat „Pyrkon” odwiedzili między innymi najbardziej znani twórcy fantastyki, jak Felicia Day, Jon Bailey, Charles Stross, Jessie Cox, Graham Masterton czy Dmitry Glukhovsky.

Cechą „Pyrkonu” jest program obfity w zróżnicowane atrakcje. W programie tegorocznej imprezy znajduje się aż 15 bloków, w tym między innymi: Blok Gier bez Prądu, Blok Gier Elektronicznych, Blok Literacki, Blok Filmowo-Serialowy, Blok Fantastyki Dalekowschodniej. Blok Komiksowy, Blok Naukowy, a nawet Blok Dziecięcy. Osoby rozpoczynające przygodę z tą gałęzią kultury odnajdą się w Bloku dla Początkujących. „Pyrkon” to także dom dla wystaw, przedstawień i konkursu kostiumów cosplayowych – Maskarady. Nowością natomiast będą spektakle teatralne.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na jego oficjalnej stronie internetowej.

Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: