Notę wprowadził(a): wwwojtusOpiekun BiblioNETki

Książka: Kłamstwo i jak to robimy (Parrish Tommi)

Data dodania: 2019-04-16 10:32

Po przypadkowym spotkaniu dwoje byłych bliskich przyjaciół próbuje ocalić wszystko, co pozostało z ich rozpadających się relacji. Niezręczna, bolesna noc, spędzona wspólnie, sprawia, że czują się bardziej samotni, bardziej niepewni i bardziej wyalienowani niż kiedykolwiek wcześniej.

Pierwsza powieść graficzna Parrish to wizualny wyczyn, w którym sprawnie nawigują w nurtujących ich tematach: queerowym pożądaniu, męskości, strachu i stale zmieniającym się stanie przyjaźni.

Parrish malują naładowane emocjami komiksy o codziennych relacjach, wątpliwościach i niepokojach. Psychologiczna przenikliwość artystów idealnie pasuje do stylu graficznego. Kłamstwo i jak to robimy to ekscytująca praca nowego głosu wśród twórców współczesnych powieści graficznych.

"»Kłamstwo i jak to robimy« jest pełne życia i oddechu, ma w sobie wszystko, czego domagam się od sztuki. Tommi Parrish porusza wszystkie czułe struny. Leżę potem i myślę o tym po nocach. Chciałbym rozrzucać egzemplarze tej książki w lasach i pociągach, żeby ludzie ją sobie znaleźli." – Simon Hanselmann

Tommi Parrish przyszli na świat się w Melbourne w 1989 roku, a teraz mieszkają w Montrealu razem z dwoma psami, dwoma kotami i sześciorgiem ludzi. Komiksy Tommiego trafiły do stałych zbiorów Art Gallery of Western Australia, w przygotowaniu mają drugą książkę, powstającą dla 2dcloud. Jeżdżą prowadzić warsztaty i wykłady od Australii przez Amerykę po Argentynę.

Całe dnie spędzają, malując komiksy przy kuchennym stole.

[Timof i cisi wspólnicy, 2019]