Dodany: 03.04.2019 20:36|Autor: Wiiki_books

Muza koszmarów

"Muza koszmarów" to drugi tom cudownej serii autorstwa Laini Taylor. W tym tomie opisane są dalsze perypetie Lazlo i Sarai. Dwójka bohaterów może być wreszcie razem, jednak utrudnia to śmierć Sarai. Trudne decyzje, miłość i intrygi to jest to co znajdziecie w "Muzie koszmarów".

Ta książka podobała mi się zdecydowanie bardziej od pierwszego tomu, który także dobrze przyjęłam. Szybsza akcja oraz miłość dwojga głównych bohaterów, wysuwająca się momentami na pierwszy plan, to właśnie to, czego brakowało mi w "Marzycielu". Połączenie tego z cudownymi i spójnymi opisami oraz z wciągającą, oryginalną fabułą tworzy jedną z lepszych książek fantastycznych. Wątek romantyczny Lazlo i Sarai staje się czasami zbyt upiększony, jednakże mnie, zatwardziałej romantyczce, bardzo przypadł do gustu. Kolejnym plusem powieści jest oczywiście przecudowna okładka, która przykuła moje oko od pierwszego "ujrzenia".

Jedynym minusem powieści są momentami zbyt rozwlekłe opisy, które po pewnym czasie zaczynają zanudzać. W pierwszym tomie rozpływałam się nad nimi, jednakże w tym momencie nie zachwycają mnie już swoją spójną budową, czasami nawet irytują, podczas czytania książki.

"Muza koszmarów" to książka zdecydowanie godna polecenia wszystkim zatwardziałym czytelnikom "Marzyciela", lecz także i nowym osobom gotowym poznać tę przecudowną historię.

Recenzja nie podlegała korekcie redaktorów BiblioNETki.