Dodany: 01.04.2019 20:56|Autor: paola30

O czym szumią kartki

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością Pani Doroty, i tak jak poprzednie powieści, ta również mnie zauroczyła. Autorka w swej powieści zabiera nas na malownicze obrzeża Nowego Sącza, jak również w podróż do pięknego Petersburga i nad tajemniczy Bajkał.

Kalina podczas swojej podróży na Syberię poznaje magiczne miejsca, dostaje również bardzo dobrą radę, że należy słuchać głosu swojego serca - to jedyna właściwa droga. Trzeba umieć odczytywać wskazówki, które daje nam wszechświat, lecz nie zawsze jest to łatwe. Gdy Kalina dowiaduje się o sekrecie skrywanym przez ukochanego, pierwszym jej odruchem jest ucieczka od miłości i powrót do Szkocji. Dopiero dzięki talizmanowi, który dostała od babci, zrozumie przesłanie koleżanki z Syberii i posłucha głosu swojego serca.

Kalina nad Bajkałem poznaje Marinę, która jest jej przewodnikiem, uświadamia ona dziewczynie jeszcze jedną ważną rzecz, nie ma przypadkowych spotkań, każda poznana osoba wnosi coś nowego do naszego życia.

A co jeśli osoba, którą poznamy nas skrzywdzi, okłamie, zburzy uczucie jakie powstało, czy odważymy się posłuchać własnego serca i ponownie zaufać?

Bardzo dobrze i lekko zbudowana fabuła. Czytając powieść możemy poznać kulturę oraz wierzenia Buriatów, którzy zamieszkują wybrzeża Bajkału. Autorka opisuje wszystko dokładnie i przejrzyście, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko i nie można się od niej oderwać. Po przeczytaniu wprowadzenia do powieści, na samym początku książki przepadłam, musiałam poznać skrywaną tajemnicę.

Bardzo dobrze dobrani bohaterowie dodają książce uroku. Książka pełna ciepła, uroku, z pięknymi opisami uroczych miejsc. Powieść wywołuje wiele emocji w czytelniku poprzez swoje jakże prawdziwe przesłanie – "Słuchaj swego serca, wtedy na pewno nie miniesz się ze szczęściem".

Recenzja nie podlegała korekcie redaktorów BiblioNETki.