Dodany: 29.03.2019 13:01|Autor: kowal.m

Książki i okolice> Książki w ogóle

Kwintesencja

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce dość nietypowa książka "Kwintesencja" T. Wargala

Jest to zbiór myśli polskiego aforysty - laureata międzynarodowego konkursu "Premio Internazionale per l'Aforisma "Torino in Sintesi"

Początkowo wydawało mi się, że książka nie przypadnie mi do gustu, mało o niej jeszcze słychać, więc nie wiedziałem, czy jest sens się za nią brać.
Ale książka jest dość małych rozmiarów, więc miałem ją przy sobie w torbie i otwarłem za którymś razem w autobusie - ot tak, z nudów.
Muszę przyznać, że cytaty są naprawdę świetne. Przegapiłem nawet swój przystanek, bo szybko się czyta te myśli i sporo od razu zostaje w głowie. Podoba mi się to, że są kontrowersyjne - przy każdym z nich można się zatrzymać i podyskutować.

Zakładam nowy temat z nadzieją, że taka myśl się tutaj rozwinie, chętnie podyskutuje na temat książki. Polecam gorąco wszystkim tym, którzy dobrze czują się w niejednoznacznym klimacie i lubią trochę pokontemplować.