Dodany: 26.03.2019 22:05|Autor:

Z życia amerykańskiej rodziny w Berlinie.

Czy to amerykańscy rodzice są nadgorliwi, czy niemieccy zbyt swobodni?

Jak Niemcy podchodzą do rodzicielstwa bliskości?

Dlaczego Amerykanie nie potrafią rozmawiać z dziećmi na trudne tematy?

Co sprawia, że niemieckie dzieci lubią chodzić do szkoły?

Amerykańska mama przeprowadza się wraz z rodziną do Berlina i ze zdumieniem odkrywa, że niemieccy rodzice wychowują swoje dzieci zupełnie inaczej niż ona! Zaczyna się zastanawiać i sprawdzać, na czym polegają różnice między tymi krajami?

To fascynująca opowieść nie tylko o współczesności, ale i o tym, jak niemieckie społeczeństwo poradziło sobie z powojenną traumą, skupiając się na wychowywaniu dzieci odważnych, samodzielnych i otwartych na świat.

"Historia o tym, jak Sara Zaske nauczyła się ufać swoim dzieciom, całkowicie mnie pochłonęła. To losy jednej rodziny, a jednocześnie opowieść o życiu dzieci i rodziców w dwóch różnych krajach. Polecam ją rodzicom, nauczycielom, politykom i wszystkim zainteresowanym przyszłością naszego społeczeństwa".
Peter Gray, psycholog, autor książki "Wolne dzieci. Jak zabawa sprawia, że dzieci są szczęśliwe, bardziej pewne siebie i lepiej się uczą?"

"Jeśli jesteście ciekawi, gdzie można znaleźć szczęśliwe i samodzielne dzieci, odpowiedź jest jedna: w Niemczech! Zaske obserwuje kraj, który naprawdę ufa młodemu pokoleniu".
Lenore Skenazy, autorka książki "Dzieci wolnego chowu"

[Mamania, 2019]