W pierwszą sobotę wiosny w Bibliotece Śląskiej odbędzie się Silesian Book Swap

Autor: Małgorzata_Opiekun BiblioNETki

Data dodania: 2019-03-16 16:28

1 osoba poleca ten tekst.

Silesian Book Swap w Bibliotece Śląskiej odbędzie się 23 marca w godzinach między 9. a 14. To okazja do odświeżenia domowej biblioteczki i wymiany książek oraz komiksów.

Jeśli znudziły ci się tytuły, które masz na półce, zabierz je ze sobą do Biblioteki Śląskiej i wymień na inne. Nie do wszystkich pozycji można wracać wiele razy, np. znając zakończenie kryminału, niechętnie czyta się go raz jeszcze. Tak samo może być w przypadku nietrafionych prezentów książkowych. Book Swap to doskonała okazja, żeby w ich miejsce zdobyć inne publikacje.

Wymiana będzie obejmować beletrystykę i komiksy, mile widziana będzie również literatura dla dzieci. Nie należy przynosić jednak podręczników szkolnych, książek naukowych ani innych pozycji poradnikowych, które szybko tracą na aktualności (np. kodeksów drogowych).

Książki powinny być wydane po 2010 r. (z wyjątkiem edycji kolekcjonerskich), a co najważniejsze – muszą być w dobrym stanie i nie mogą być wymieniane z zamiarem ich późniejszego odsprzedania.

Zgłoszenia na Silesian Book Swap należy kierować na adres: iki@bs.katowice.pl do piątku 22 marca br.

Źródło inf.: mat. prasowe

komentarzy: 4

Użytkownik: Klosterkeller 2019-03-17 15:08 napisał(a):

Odpowiedź na: Silesian Book Sw... | Małgorzata_Opiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

W jakim języku podana jest nazwa tego przedsięwzięcia i dlaczego nie po polsku? To impreza z książkami w obcych językach, czy dla obcokrajowców tylko?

Użytkownik: margines 2019-03-17 16:06 napisał(a):

Odpowiedź na: W jakim języku podana jes... | Klosterkeller Pokaż rodzica

Myślałem, że tylko mnie obiło się to o oczy i od tego zaczęły mnie boleć:/
Krzepiące jest to, że w tym kraju są chociaż dwie osoby, które takie nazwy odpychają.

Użytkownik: Klosterkeller 2019-03-18 14:59 napisał(a):

Odpowiedź na: Myślałem, że tylko mnie o... | margines Pokaż rodzica

Śmiać mi się chce, kiedy słyszę o wstawaniu z kolan - my się sami, na własne życzenie, łasimy i płaszczymy przed innymi. Zapieramy się swojego języka, udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. :-(

Użytkownik: margines 2019-03-18 19:08 napisał(a):

Odpowiedź na: Śmiać mi się chce, kiedy ... | Klosterkeller Pokaż rodzica

Dokładnie:(...
Też mnie niemożliwie denerwuje to stwierdzenie:/