Strefy cyberwojny

Autor: Tygrysicaa

Książka: Strefy cyberwojny (Brzeziński Wojciech (ur. 1980), Kaźmierska Agata)

Data dodania: 2019-03-11 13:47

Będąc informatykiem z wykształcenia, do wszystkich książek pisanych przez dziennikarzy o zagadnieniach informatycznych, podchodzę raczej z przymrużeniem oka. Dlatego sięgając po „Strefy cyberwojny” nie spodziewałam się, że tak pozytywnie zaskoczy mnie ta lektura.

Agata Kazimierska i Wojciech Brzeziński stworzyli naprawdę dobrą książkę o ciemnej stronie Internetu, w której pokazują czytelnikowi jak niebezpiecznym narzędziem może być sieć Internet oraz jak łatwo za jego pomocą jest manipulować użytkownikiem. Książka ta zawiera w sobie wiele ciekawostek z różnych krajów i kontynentów oraz kilka hipotetycznych scenariuszy ataków cybernetycznych, otwierających czytelnikowi oczy na zagrożenia płynące z sieci.

Jedynym minusem „Strefy cyberwojny” jest język jakim została napisana. Teoretycznie książka ta skierowana jest do każdego czytelnika, ale jednocześnie autorzy często operują bardzo specjalistycznym językiem, co niestety utrudnia czytanie osobom nie związanym z IT i pozostawia po sobie pewien niesmak.

Uważam, że „Strefy cyberwojny” powinien przeczytać każdy użytkownik sieci Internet, ponieważ wbrew pozorom cyberwojna wcale nie jest tak odległym zjawiskiem jak może nam się wydawać. Niestety zbyt często zapominamy, że w Internecie czyha na nas więcej zagrożeń niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, a prywatność po prostu nie istnieje.

Aleksandra

[Recenzję opublikowałam również na moim blogu.]

Recenzja nie podlegała korekcie redaktorów BiblioNETki.