Dodany: 2019-03-08 16:35|Autor: dot59

Autor: Małgorzata_Opiekun BiblioNETki

2 osoby polecają ten tekst.

„Ciemno, prawie noc” wkrótce w kinach


22 marca na ekrany kin wchodzi wyczekiwany od dawna film Borysa Lankosza „Ciemno, prawie noc”, na podstawie nagrodzonej Nike książki Joanny Bator pod tym samym tytułem.

 

Scenariusz do „Ciemno, prawie noc” Borys Lankosz napisał wspólnie z żoną Magdą. Zręcznie łączy on elektryzującą historię kryminalną z elementami kina grozy. W rolę dziennikarki Alicji Tabor, która powraca do rodzinnego miasta, aby napisać reportaż o tajemniczych zaginięciach dzieci, wcieli się Magdalena Cielecka. W obsadzie filmu znajdują się również: Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Agata Buzek, Piotr Fronczewski czy Roma Gąsiorowska.

Joanna Bator o adaptacji swojej bestsellerowej powieści powiedziała:

«Ciemno, prawie noc» to dla mnie baśń dla dorosłych i cieszę się, że spotkałam Borysa Lankosza, który zobaczył to podobnie. Przekazywane z pokolenia na pokolenie okrucieństwo i walka dobra ze złem to temat naszej opowieści. Moje słowa stały się obrazami, a postaci, które stworzyłam ożyły na ekranie – to fascynująca przygoda i piękna współpraca”.

O czym jest „Ciemno, prawie noc”?

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

Zobaczcie oficjalny zwiastun filmu:

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 2
Użytkownik: joanna.syrenka 2019-03-09 22:43 napisał(a):
Odpowiedź na: 22 marca na ekrany kin... | Małgorzata_Opiekun BiblioNETki
To też jest powód, dla którego nie chodzę do kina - wszędzie Ci sami aktorzy... :-D
Użytkownik: Eida 2019-03-24 09:41 napisał(a):
Odpowiedź na: 22 marca na ekrany kin... | Małgorzata_Opiekun BiblioNETki
Byłam wczoraj i czuję się w obowiązku ostrzec: szkoda kasy. Lepiej za te pieniądze jakąś nową książkę sobie kupić, bo film nie dorasta literackiemu pierwowzorowi do pięt. Spore rozczarowanie!
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: