Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

„Ciemno, prawie noc” wkrótce w kinach

Autor: Małgorzata_

Data dodania: 2019-03-08 16:35

2 osoby polecają ten tekst.

22 marca na ekrany kin wchodzi wyczekiwany od dawna film Borysa Lankosza „Ciemno, prawie noc”, na podstawie nagrodzonej Nike książki Joanny Bator pod tym samym tytułem.

 

Scenariusz do „Ciemno, prawie noc” Borys Lankosz napisał wspólnie z żoną Magdą. Zręcznie łączy on elektryzującą historię kryminalną z elementami kina grozy. W rolę dziennikarki Alicji Tabor, która powraca do rodzinnego miasta, aby napisać reportaż o tajemniczych zaginięciach dzieci, wcieli się Magdalena Cielecka. W obsadzie filmu znajdują się również: Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Agata Buzek, Piotr Fronczewski czy Roma Gąsiorowska.

Joanna Bator o adaptacji swojej bestsellerowej powieści powiedziała:

«Ciemno, prawie noc» to dla mnie baśń dla dorosłych i cieszę się, że spotkałam Borysa Lankosza, który zobaczył to podobnie. Przekazywane z pokolenia na pokolenie okrucieństwo i walka dobra ze złem to temat naszej opowieści. Moje słowa stały się obrazami, a postaci, które stworzyłam ożyły na ekranie – to fascynująca przygoda i piękna współpraca”.

O czym jest „Ciemno, prawie noc”?

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…

Zobaczcie oficjalny zwiastun filmu:

Podziel się:

komentarzy: 1

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: joanna.syrenka 2019-03-09 22:43 napisał(a):

Odpowiedź na: 22 marca na ekrany kin... | Małgorzata_ Pokaż rodzica

To też jest powód, dla którego nie chodzę do kina - wszędzie Ci sami aktorzy... :-D

Linka Odpowiedz