Dodany: 06.03.2019 17:16|Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Zmiana stawek VAT na e-booki

Zmiana stawek VAT na e-booki jest częścią projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku i towarów  i  usług oraz ustawy Ordynacja Podatkowa.

VAT na e-booki został obniżony, ale projekt podnosi kilka innych podatków.

Nowe stawki dla nich zaczną obowiązywać od 1 czerwca.

Obniżenie stawek VAT:
1. Książki wszelkiego rodzaju: drukowane, na dyskach i taśmach oraz innych nośnikach, jak również w formie elektronicznej (e-booki) – będą miały 5 proc. stawkę (obecnie e-booki i niektóre książki opodatkowane są 23 proc. stawką VAT).
2. Gazety, dzienniki i czasopisma drukowane oraz umieszczone na dyskach, taśmach i innych nośnikach oraz w formie elektronicznej (e-prasa) – zostaną objęte 8 proc. stawką VAT (oznacza to zejście ze stawki 23 proc. w przypadku niektórych gazet oraz e-prasy).

Podwyższenie stawek VAT:
1. Czasopisma specjalistyczne – podwyższenie stawki z 5 na 8 proc. Podwyżka nie obejmie drukowanych czasopism regionalnych i lokalnych, a także tych umieszczonych na dyskach i płytach oraz podobnych nośnikach, dla których utrzymano stawkę 5 proc.

Cyt. za https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/decyzje-rzadu/projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-podatku-od-towarow-i-uslug-oraz-ustawy-5.html

Użytkownik: joanna.syrenka 07.03.2019 15:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Zmiana stawek ... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki
"Projekt ustawy". To ja poczekam za ustawą, bo "projektować", zwłaszcza w roku wyborczym, można sporo.