Dodany: 04.03.2019 22:56|Autor: mika_p{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

W wizualizacji też wizualizują - kontrkonkurs dla boboGumizelki

Zgodnie z regułami konkursu, oba poniższe fragmenty pochodzą z książek, które zekranizowano, a nawet byłam w kinie na jednych z filmów, które powstały.

- Mamo, co to jest próba generalna? - spytało w jednej z łódek dziecko ubogiego j..
- Próba generalna jest wtedy, gdy aktorzy powtarzają role po raz ostatni, żeby mieć pewność, że wszystko jest, jak należy - objaśniła mama j.. - Jutro będą grać naprawdę. Ale jutro za patrzenie trzeba będzie płacić. Dzisiaj dla takich biedaków jak my wstęp jest bezpłatny.
Ale ci, co znajdowali się za kurtyną, wcale nie byli pewni, że wszystko jest jak należy. T.M. siedział i przerabiał swoją sztukę.
B. płakała.
- Powiedziałyśmy przecież, że obie chcemy umrzeć na końcu! - wołała M. - Dlaczego tylko ona ma być zjedzona przez lwa? Przecież sztuka miała się nazywać "Narzeczone lwa". Nie pamiętasz?
- Dobrze, dobrze - powiedział T.M nerwowo. - Lew najpierw zje ciebie, a potem B. Ale nie przeszkadzajcie mi, próbuję myśleć białym wierszem.
- A jak będzie z pokrewieństwem - zapytała z troską M.M. - Wczoraj M. była zoną twojego nieobecnego syna. Czy teraz B. jest jego żoną, a ja jej mamą? I czy M. jest niezamężna?

- Zostaje nam pani H. Cóż, mogę chyba powiedzieć, że pani H. odegrała w tym dramacie najważniejszą rolę. (...) Aby zaś odegrać taką rolę - całkiem wiarygodnej, nieco groteskowej amerykańskiej matki-kwoki - trzeba być artystą. A w rodzinie A. była jedna artystka - matka pani A., L.A., aktorka...
Urwał.
Wtedy miękkim, barwnym, jakby sennym głosem, tak całkiem różnym od tego, jakim posługiwała się w czasie podróży, odezwała się pani H.:
- Zawsze marzyłam o graniu w komedii.

Użytkownik: bobogumizelka 05.03.2019 12:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgodnie z regułami konkur... | mika_p{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Pięknie dziękuję za kontrkonkurs!

1 to "Lato Muminków".
Do 2 potrzebuję jakiejś podpowiedzi...
Użytkownik: mika_p{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 05.03.2019 21:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Pięknie dziękuję za kontr... | bobogumizelka
2. W ostatniej wizualizacji wąsy są zupełnie inne niż we wszystkich innych :D
Użytkownik: bobogumizelka 05.03.2019 22:47 napisał(a):
Odpowiedź na: 2. W ostatniej wizualizac... | mika_p{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Wąsy? O_o
Użytkownik: mika_p{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 05.03.2019 23:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Wąsy? O_o | bobogumizelka
~~
Wąsy :)

Fragment pochodzi z ostatnich stron książki, tam gdzie jest wyjaśnione, kto zabił i dlaczego.
Użytkownik: bobogumizelka 06.03.2019 10:01 napisał(a):
Odpowiedź na: ~~ Wąsy :) Fragment p... | mika_p{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Czy to może "Morderstwo w Orient Ekspresie"?
Użytkownik: mika_p{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 06.03.2019 11:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy to może "Morderstwo w... | bobogumizelka
Tak :)
Myślałam, że 1 będzie trudniejsza niż 2
Użytkownik: bobogumizelka 06.03.2019 17:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak :) Myślałam, że 1 bę... | mika_p{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Cóż, ja akurat nigdy nie czytałam Agathy Christie. Ani Sherlocka Holmes'a. Mam w planach nadrobienie moich kryminalnych zaległości w najbliższym czasie :)
Użytkownik: joanna.syrenka 07.03.2019 15:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Cóż, ja akurat nigdy nie ... | bobogumizelka
Haha, czyli to nieprawda, co inni mi wmawiają, że bez znajomości Christie nie ma życia... :-P Odetchnęłam z ulgą, misiak297
Użytkownik: margines 07.03.2019 15:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Haha, czyli to nieprawda,... | joanna.syrenka
Uffi!
Dołączam do twojego… entuzjazmu!;]

„Hura!… wolno…” żyć!:)
Parafrazując mistrza:)
Użytkownik: mika_p{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 07.03.2019 20:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Cóż, ja akurat nigdy nie ... | bobogumizelka
Och! A ja miałam w planach podpowiedź jednym słowem określającą, kto zabił, bo to taki klasyk, że myślałam, że wszyscy to wiedzą :) Dobrze, że jednak zdecydowałam się na wąsy.