Dodany: 24.02.2019 06:02|Autor: Renax

Zabawna i wzruszająca zarazem

Każda z części ma troszkę inny charakter, ale na razie skupmy się na pierwszej. Łączy je rodzina Pentecostów: wielopokoleniowa rodzina. W części pierwszej akcja skupia się na perypetiach miłosnych ciotek Gaylorda: Rose i Becky. Obie różniące się od siebie jak ogień i woda. Wśród nich brylował "kawaler". Wątek miłosny został zamknięty w tym tomie, ciekawy wątek miłosny.

Do tego akcję i humor podkręca silna indywidualność każdego z członków tej rodziny. Każdy z nich ma silną osobowość, ale łączy ich szacunek do siebie i przywiązanie rodzinne. Rodzice bardzo kochają niesfornego Gaylorda, który ciągle coś broi. Dziadek jest zrzędliwy, ale sympatyczny, matka praktyczna i troskliwa, a ojciec to pisarz z głową w chmurach, ale kocha swoją żonę i rodzinę. Wszystko dzieje się na angielskiej prowincji.

Wspaniała i wciągająca lektura. Miałam dać wielkie 7 gwiazdek, bo to obyczajówka, świetna, ale obyczajówka, ale jak przeczytałam, że to światowy bestseller, to dodałam gwiazdkę. Powiem tylko na koniec, żeby się nie obawiać słowa światowy bestseller. Widocznie kiedyś nie oznaczało to tego co teraz, czyli reklamowanego gniota. To naprawdę arcyciekawa książka. Może nie jakieś wybitne arcydzieło, ale bardzo urocza i wciągająca lektura. Do czytania w rodzinie, bo wiele jest tu podobieństw z koszmarnym Mikołajkiem.

Recenzja nie podlegała korekcie redaktorów BiblioNETki.