Dodany: 12.02.2019 17:39|Autor: agnesines

Książki i okolice> Książki w ogóle

Ciekawe okładki książek wydanych w 2018 roku

Niby nie ocenia się książek po okładce, ale zanim sięgniemy po tę czy inną pozycję na półce, wzrok zatrzyma się na tej wyróżniającej spośród dziesiątek innych. Jestem ciekawa, które oprawy przypadły BiblioNETkowiczom szczególnie do gustu. Ja wybrałam niesamowicie intrygującą i niepokojącą zarazem okładkę z obrazem Michała Mroczki - Nie ma (Szczygieł Mariusz).
Użytkownik: ilia 14.02.2019 23:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Niby nie ocenia się książ... | agnesines
Piszesz, że niby nie ocenia się książek po okładce, ale jednak wzrok wyławia te książki z wyróżniającymi się okładkami.

Kiedyś w Biblionetce była ankieta pytająca o główne czynniki wpływających na zakup danej książki. I pamiętam, że wymieniłam: znany autor, dobre recenzję, polecenie przez kogoś. Ale po jakimś czasie stwierdziłam, że nie była to prawda. Gdy przeanalizowałam moje zakupy książkowe z ostatnich lat (a kupuję prawie wszystko przez internet) to głównym czynnikiem jest... okładka. Gdy przeglądam książki w internecie, to zatrzymuję się na tych książkach, których okładka mnie zainteresuje, spodoba mi się, zachwyci mnie - i wtedy dopiero czytam opis. I jak książka jest z kręgu moich zainteresowań, to ją kupuję, albo wrzucam do schowka. I w ten sposób kupiłam większość swoich książek, książek o których nie słyszałam, nikt mi ich nie polecił, nie znałam nawet autorów :) Oczywiście czasem kupuję też książki z okładką nie za ciekawą, ale które chcę z jakiegoś powodu mieć. Podsumowując - dla mnie okładka jest bardzo ważnym elementem książki i w sumie można książkę jakoś ocenić już po okładce.

Wracając do Twojego pytania, to większość książek z ciekawymi okładkami mam z lat ubiegłych, a nie z roku 2018. Ale wybrałam trzy, które mi się podobają. Pierwsza jest interesująca, druga ładniutka, a trzecia minimalistyczno-zgrzebna:
Bramy Światłości: Tom 2 (Kossakowska Maja Lidia)
Wierni wrogowie (Gromyko Olga)
Żyj wabi-sabi: Japońska sztuka odnajdywania piękna w niedoskonałości (Pointer Adams Julie)
Użytkownik: Artola 15.02.2019 11:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Niby nie ocenia się książ... | agnesines
Rzadko kupuję książki. A jeszcze rzadziej przy ich wyborze kieruję się wyglądem okładki. Jednak od chwili, gdy zobaczyłam okładkę Dziewczynka, która wypiła księżyc (Barnhill Kelly), wiedziałam, że muszę ją przeczytać:) Zauroczyła mnie po prostu:)