Dodany: 11.02.2019 11:13|Autor: Gosias012

Niewyjaśnione okoliczności

W książce „Niewyjaśnione okoliczności” dr Richard Shepheard opisał jak przebiegała jego kariera, która swój początek miała za sprawą podręcznika akademickiego do medycyny sądowej Keitha Simpsona. Książka przedstawia przebieg kariery od trudnych momentów w okresie studiowania, poprzez pierwsze wykonywane przez niego sekcje zwłok i trudne początki, aż do momentu, gdy nazwisko dr Richarda Shepherda stało się w dziedzinie patologii znane i szanowane. Przeprowadzane przez dr Richarda Shepherda sekcje zwłok, napisane przez niego protokoły z ich przeprowadzenia niejednokrotnie posłużyły w ważnych sprawach jako kluczowe dowody uniewinniające, czy też skazujące podejrzanych o popełnienie zbrodni. Jednak podjęta przez niego kariera skutkowała także trudnym życiem rodzinnym, gdyż wykonywanie sekcji zwłok odciska piętno na duszy człowieka i zmienia nieco jego uczucia.

Gdy tylko usłyszałam o książce, wiedziałam, że koniecznie chcę po nią sięgnąć, gdyż tematy medyczne zdecydowanie wpisują się w moje gusta czytelnicze. Zdecydowanie nie zawiodłam się!

Recenzja nie podlegała korekcie redaktorów BiblioNETki.