Wyjazd weekendowy do Łodzi: 22-24.03.2019 r.

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Data dodania: 2019-02-04 10:53

10 osób poleca ten tekst.

Drodzy Biblionetkowicze,

powoli zbliża się termin (22-24.03.2019 r.) zlotu w Łodzi.

Cały wątek zlotowy znajduje się tutaj: Biblionetka na wyjeździe weekendowym

Proszę o informację, kto decyduje się z nami spotkać. Spać będziemy w Nu Hotel. Obecnie mam rezerwację na 18 miejsc.

Zapraszam do zapisów :)

komentarzy: 20

Użytkownik: joanna.syrenka 2019-02-04 14:59 napisał(a):

Odpowiedź na: Drodzy Biblionetkowicze,... | OlimpiaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Teraz nie wiem gdzie komentować, tu czy na tamtym wątku 😊
Mnie jednak nie zapisuj, bo ja przyjadę w sobotę bez nocowania.

Użytkownik: jakozak 2019-02-04 17:27 napisał(a):

Ja! Poproszę jedynkę z łazienką. :-)

Użytkownik: Marylek 2019-02-04 17:28 napisał(a):

Ja już mam plan zajęć i mogę powiedzieć, że nie jadę. Weekend 23-23 III mam pracujący. :(

Użytkownik: Stephanie 2019-02-04 17:59 napisał(a):

Potwierdzam chęć udziału w całym spotkaniu.

Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 2019-02-04 19:21 napisał(a):

To kto jest chętny na zlot, a będzie nocować w Nu Hotel- niech do mnie pisze pw z pytaniem o zaliczkę.

Zadatek w wysokości 30zl.

Użytkownik: jakozak 2019-02-05 09:04 napisał(a):

Kasiu. Gdzie jest ten post (czy jak tam się to zwie) na Forum?
Wchodzę w niego tylko przez Komentarze. Nie ma w spotkaniach. Może mało kto to widzi?

Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2019-02-05 17:36 napisał(a):

My się niestety nie możemy zdeklarować - grafik dyżurowy będzie po 20 lutego, a w tej chwili jest taki układ, że nawet gdyby Miciuś wskazał weekend, który chce mieć wolny, wcale nie ma gwarancji, że będzie miał. Większe szanse na ten drugi, przynajmniej jak o mnie chodzi.

Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 2019-02-05 17:49 napisał(a):

Odpowiedź na: My się niestety nie możem... | dot59Opiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Spokojnie, będę miała w zapasie 2-3 miejsca :)

Użytkownik: Anna125 2019-02-24 23:36 napisał(a):

Niestety nie dam rady, mam pierwsze zajęcia ze studentami zaocznymi :(, a tak przymierzałam się na Łódź, ponieważ kusi mnie Muzeum Sztuki Współczesnej.
Spotkamy się, mam nadzieję, na Zlocie corocznym.
pozdrowienia wieczorne:), nocne już, może.

Użytkownik: sowaOpiekun BiblioNETki 2019-02-25 01:30 napisał(a):

Odpowiedź na: Niestety nie dam rady, ma... | Anna125 Pokaż rodzica

Szkoda, że tak Ci się zbiegło. Już sobie ostrzyłam dziób (nienienie, nic się nie bój, Chomiku, ostatnio jestem sową roślinożerną) na pogawędki.
Na corocznym tak, koniecznie!

Użytkownik: Anna125 2019-02-25 17:40 napisał(a):

Odpowiedź na: Szkoda, że tak Ci się z... | sowaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

A to ja z kolei ząbki sobie wybielę na Zlot - nie bój nic, też jestem roślinożerna, no, prawie:)
Żadnego oskarowego filmu niestety nie widziałam, polecasz coś do nadrobienia. Bardzo dobre recenzje słyszałam o Green book, Bohemian Rhapsody i Faworycie?

Użytkownik: sowaOpiekun BiblioNETki 2019-02-26 00:00 napisał(a):

Odpowiedź na: A to ja z kolei ząbki sob... | Anna125 Pokaż rodzica

Wybielać byłoby warto, gdybyś zamierzała kogoś zeżreć (krew znacznie bardziej malowniczo spływa po świeżo wyglansowanych kłach), a tak do pogawędek to szkoda fatygi.

Moim zdaniem:

"Green Book": bardzo dobry i z wielkim wyczuciem mówiący o ważnych sprawach; Viggo Mortensen we wcieleniu absolutnie nietypowym, oczywiście aktorsko znakomity jak zawsze, z Mahershalą Alim tworzy duet znógzwalający, nie do zapomnienia.
"Bohemian Rhapsody": klasycznie biograficzny, z całym dodać-i-odjąć tego gatunku; naprawdę fajnie się go ogląda (oraz słucha).
Na "Faworycie" jeszcze nie byłam, ale wszystko wskazuje na to, że zdecydowanie warto obejrzeć (i też, jak pozostałe, koniecznie na kinowym ekranie).
"Roma": absolutnie sine qua non.
"Narodziny gwiazdy": przekonująco zagrany, muzycznie sympatyczny, Sam Elliott powinien był dostać Oscara za rolę drugoplanową (szkoda, że nie można dawać tych nagród ex aequo).
"Vice", "Czarna Pantera", "BlacKkKlansman" – kto widział, proszony o wypowiedź.
Oscarowe dokumenty i animacje (zwłaszcza krótki metraż) pewnie nie do zobaczenia; ambitni kinomani zaliczali zestawy w ambitnych kinach przed Nocą Oscarową, normalna (a nawet lekko nienormalna) publiczność raczej bez szans na zapoznanie się z.

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2019-02-26 09:37 napisał(a):

Odpowiedź na: Wybielać byłoby warto, gd... | sowaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Na oficjalnym profilu oscarowym są dostępne animacje: https://www.youtube.com/watch?v=iMQiIb0iyIw&list=P​LcTQJnMwt-cOC3ovSTiX3KZ31TsnE_cKi (bez Bao) i niektóre krótkometrażowe: https://www.youtube.com/watch?v=lMI6F1Gjl9Y&list=P​LcTQJnMwt-cNgZXN75doAcRt5evNiK8vK
Bao można było obejrzeć w kinie, bo był wyświetlany przed "Iniemamocni 2".

"Czarna Pantera" jak dla mnie jest chyba najgorszym filmem z całego marvelowego uniwersum. Poza tym jeśli ktoś nie zna wcześniejszych filmów, to moim zdaniem nie warto oglądać, choć ten nie jest zbyt mocno od nich zależny. Jednak jest jakaś ciągłość między nimi i różni bohaterowie mają swoje historie opowiedziane wcześniej.

Co do "Bohemian Rhapsody" to jakoś więcej dla mnie tych wad niż zalet. Muzyka świetna, ale muzykę mogę sobie posłuchać i bez filmu. Film o tym zespole i wokaliście powinien mieć jakiś pazur, coś co go wyróżnia, a dla mnie wyszła taka mdła produkcja z obowiązkowymi scenami. Tu nawet nie chodzi o wykrzywianie chronologii i zmienianie rzeczywistych zdarzeń oraz wymyślanie scen, których nie było, bo to jednak normalne w tego typu filmach, ale jakość tych dodanych scen i pozmienianych faktów oraz to, że po tych co bardziej kontrowersyjnych tematach tylko się prześliźnięto, jest dosyć frustrujące. Może to kwestia zbyt dużego wpływu Maya i Taylora na powstawanie filmu, a może reżysera, który nie słynie z innowacji... Ja bym chciał, żeby ten film zrobił np. Alan Parker lub nawet Clint Eastwood (albo taki Milos Forman, czy Damien Chazelle), którzy mają doświadczenie w filmach muzycznych i biografiach, a do tego jakąś własną wizję filmów. Byłoby pewnie dużo ciekawiej, teraz szkoda mi zmarnowanego potencjału.

Użytkownik: sowaOpiekun BiblioNETki 2019-02-26 22:40 napisał(a):

Odpowiedź na: Na oficjalnym profilu osc... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Dzięki za linki (bezcenne!).
Tak mi ten "Bao" brzmiał znajomo... i no przecież, widziałam go przed "Iniemamocnymi".
Nooo... Gdyby "Bohemian Rhapsody" zrobił Chazelle, to by było ale zaś...

Użytkownik: Anna125 2019-02-27 23:00 napisał(a):

Odpowiedź na: Dzięki za linki (bezcenne... | sowaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Też dzięki za linki:)

Użytkownik: ktrya 2019-02-28 03:02 napisał(a):

Bao w krótkiej wersji jest dostępny na YT, a w pełnej i kiepskiej jakości na Vimeo. Bardzo się cieszę, że ta animacja dostała Oscara! :)

Użytkownik: Anna125 2019-02-27 23:03 napisał(a):

Sowo, jesteś niezawodna! Trzy, do obejrzenia w takim razie koniecznie:), a czwarty "Bohemian..." chcę też.

Użytkownik: sowaOpiekun BiblioNETki 2019-02-27 23:27 napisał(a):

Odpowiedź na: Sowo, jesteś niezawodna! ... | Anna125 Pokaż rodzica

Dasz znać, co Ci się jak podobało (lub nie)? („Faworyta” Tobie spodoba się pewnie bardziej niż mnie).

Użytkownik: Anna125 2019-02-28 13:32 napisał(a):

Odpowiedź na: Dasz znać, co Ci się jak ... | sowaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Dam, dam:)))

Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 2019-02-25 03:12 napisał(a):

Odpowiedź na: Niestety nie dam rady, ma... | Anna125 Pokaż rodzica

Szkoda :( Ale na pewno zobaczymy się w sierpniu!