Dodany: 28.01.2019 15:08|Autor:

Książka: Barber
Pivetta Giulia
Notę wprowadził(a): Rosco

Dla mężczyzn poszukujących swego stylu oraz dla wszystkich, którzy lubią dobrze wyglądać i swobodnie poruszać się wśród trendów.

"Barber" to ciekawy przewodnik po najpopularniejszych rodzajach stylizacji włosów na przestrzeni dwudziestego wieku, pomagający w osiągnięciu wymarzonego wyglądu i fryzury od undercut przez afro i rockabilly po hipsterski look.
Skupia się na kulturze, modzie i wydarzeniach kulturalnych oraz prezentuje osobowości, które stały się inspiracją dla każdej z fryzur począwszy od lat 40. ubiegłego wieku. Zawiera wskazówki pozwalające na wykonanie fryzur oraz odpowiednie dopełnienie wizerunku.
"Barber" – zaproszenie do świata mężczyzn z pasją.

– Irokez nie jest wymysłem angielskich punków z drugiej połowy XX wieku, był już noszony przez żołnierzy elitarnych amerykańskich jednostek podczas drugiej wojny światowej.
– Artyści tacy jak Salvador Dali czy Jean Cocteau wyrażali siebie nie tylko poprzez sztukę, ale także przez rodzaj uczesania włosów czy zarost.
– Gajusz Juliusz Cezar nie przez przypadek sczesywał włosy na czoło.
– Rewolucjoniści Fidela Castro zaprzysięgli sobie, że nie będą się strzyc i golić do czasu pokonania reżimu Batisty, stąd nazwa "rewolucja brodaczy".

"Barber pokazuje, że świat facetów, choć specyficzny, jest barwny i że każdy z nas może w ciekawy sposób wyrazić siebie.
Możesz być, kim chcesz, a Twoja fryzura wyraża Ciebie i nikomu nic do tego".

Adam Szulc, fryzjer męski i golibroda

[Zysk i S-ka, 2017]