WIECZÓR AUTORSKI ALICJI MIELCAREK WE WROCŁAWIU

Autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki

Data dodania: 2019-01-22 16:31

1 osoba poleca ten tekst.

Stara Piekarnia serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Alicją Mielcarek – debiutującą pisarką nagradzaną m.in. przez Olgę Tokarczuk, autorką klimatycznej powieści "Pępowina"

Spotkanie odbędzie się 24.01.2019, godz. 17:00  w Starej Piekarnii, ul. Krzywoustego 310a, Wrocław – Psie Pole.

Spotkanie poprowadzi Rafał Różewicz.
Wstęp wolny.

Miejsce urodzenia jest jak chip wszczepiony pod skórę. Jest z nami na zawsze, niezależnie od tego, gdzie przebywamy, i czy tego chcemy. Wyczula, nadaje kierunek, uodparnia, determinuje. I zawsze ciągnie „do domu”. Lubimy mitologizować miejsce pochodzenia, chcąc mu (a przy okazji sobie) dodać wyjątkowości i magii. We mnie Nowa Ruda zaszczepiła słabość do małych miast, gdzie wszystko jest bardziej wyeksponowane, kontrastowe, dotknięte groźbą marazmu i beznadziei. A przecież wszędzie jest potrzeba sensu. W "Pępowinie" z czułością oddaję się wiwisekcji małej społeczności.
Alicja Mielcarek

O autorce:
Urodziła się w 1978 roku w Nowej Rudzie. Od kilku lat mieszka w Wielkopolsce.. Dziennikarka, logopedka, aktorka. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i Podyplomowych Studiów Logopedycznych. Laureatka konkursu na krótką formę literacką w ramach festiwalu Góry Literatury, nad którym pieczę sprawowali jurorzy: Olga Tokarczuk, Karol Maliszewski i Zbigniew Kruszyński. Ma na koncie publikację konkursowego opowiadania "Koza". "Pępowina" jest jej debiutem książkowym.

komentarzy: 0