Dodany: 21.01.2019 21:21|Autor:

"Daniel Wyszogrodzki, wybitny znawca musicalu, napisał książkę, jakiej jeszcze w Polsce nie było - książkę potrzebną i myślę, że przez wielu długo wyczekiwaną. Fani i miłośnicy teatru muzycznego będą zachwyceni"!

Łukasz Zagrobelny

"Śledząc historię musicalu, autor nie traci z oczu związków Broadwayu z jazzem, co nas niezwykle cieszy, bo większość standardów Wielkiego amerykańskiego śpiewnika pochodzi z musicali".

Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski

"Daniel napisał rzecz niezwykłą - wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć o musicalu, ale baliśmy się zapytać".

Grzegorz Turnau

Broadway, West End i reszta świata - sto lat musicalu!

Napisane z polotem teksty o spektaklach i ich twórcach. Omówienia tak ważnych musicali jak "West Side Story", "Hamilton", "Jesus Christ Superstar", "Hair", "Metro" czy "Les Misérables". Opowieści o gigantach: George’u Gershwinie, Leonardzie Bernsteinie czy Andrew Lloydzie Webberze. Nie brak także zakulisowych anegdot i ciekawostek o premierach, sukcesach, klapach, skandalach i namiętnościach.

Daniel Wyszogrodzki zaprasza w fascynującą podróż: od kompozytora do teatru, od premiery do sukcesu, od Broadwayu po Warszawę.

[Wydawnictwo Marginesy, 2018]