Działaniem niepożądanym jest senność

Autor: meerkat

Książka: Miłość i inne używki (Reidy Jamie)

Data dodania: 2019-01-10 07:39

Na odwrocie okładki: "Czasem śmiech taki, że dech zapiera, brzuch się trzęsie" i "Frywolne i wesołe!".
Otóż nie.
Przeciętna książka, której niespełniona obietnica rozpoczyna się już od tytułu. Front blagą nie ustępuje tyłowi. "Miłość i inne używki" to sugestia opisu szalonej imprezy, szalonego romansu lub przynajmniej miłosnych podbojów; w połączeniu ze zdjęciem oraz "recenzjami" na rewersie książka sprawia wrażenie zupełnie innej niż ta, którą jest.

A czym jest? Przeciętnie sprawnie napisaną opowieścią przedstawiciela handlowego, który przez całą książkę bagatelizuje swoją pracę i umniejsza dokonania, podkreślając lenistwo i wymigiwanie się od pracy, Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu Język jest dosyć drewniany, choć istnieje cień szansy, że jest to wina tłumacza lub redakcji, która przepuściła co najmniej kilka kwiatków.

Przyznaję: uśmiechnąłem się raz czy dwa. Dowiedziałem czegoś nowego o pracy przedstawiciela firmy farmaceutycznej. I zamknąłem książkę z poczuciem wykonania zadania. Zwykle raczej doznaję zawodu, że już odwracam ostatnią kartę. Czy polecam? Tak, jeśli ktoś chce poznać pewne kulisy pracy dla Pfizera i historię wprowadzenia Viagry na rynek. Nie, jeśli faktycznie pragniesz się śmiać tak, że brzuch się trzęsie.