2019

Autor: Napex

Czytatnik: Napex

Data dodania: 2019-01-09 21:39

Błękitna krew (Coben Harlan) - zbrodnia w świecie golfa. Agent sportowy i detektyw-amator w jednym. Czwarta książka z cyklu, ale ja od niej zacząłem spotkanie z Myronem Bolitarem. Trochę zbyt zagmatwane zakończenie zwłaszcza że 85% tekstu bardzo precyzyjnie i szczegółowo prowadzi czytelnika. W sumie OK

Pionek (Kuźmińska Małgorzata (Fugiel-Kuźmińska Małgorzata), Kuźmiński Michał) nareszcie kryminał który na mnie zadziałał. Czyta się niczym Millenium i czytając czeka się co będzie dalej. Chociaż kilka rozwiązań oczywistych to jestem pod wrażeniem. I sporo fajnych obserwacji na temat Śląska

Czas przeszły (Child Lee (właśc. Grant Jim)) - ciężka sprawa z tą książką. Jak zwykle czekałem na nowego Reachera z niecierpliwością i znowu jakby nie do końca usatysfakcjonowany. Początek trudny do przebicia się, dalej jest lepiej ale to znów nie to czego oczekiwałbym. Chociaż pomysł udany a jak na Lee Childa to nawet rozrzutny, bo w sumie z tego mogły być dwie ksiązki, gdyby bardziej zaangażował Reachera w wątek z Kanadyjczykami

Testament (Mróz Remigiusz (pseud. Løgmansbø Ove)) - zauważalny wzrost formy p. Mroza jeśli chodzi o cykl o Chyłce. Tym razem Chyłka i Zordon bronią Kranza - lekarza, ktoremu nieznana podobno kobieta podarowałą olbrzymi spadek. Lepiej się czyta iż ostatnie 2-3 tomy ale zakończenie trochę rozczarowuje

Nie odpuszczaj (Coben Harlan) - opowiedziana w pierwszej osobie historia policjanta, który po latach próbuje wyjaśnić śmierć brata bliżniaka oraz jego dziewczyny na torach. Dużo zaskakujących zwrotów akcji i zupełnie nieoczekiwane rozwiązanie zagadki