Dodany: 30.12.2018 20:47|Autor: Anna Ściężor

Poczwórna zbiorowa czytatka na koniec roku

Małe uaktualnienie w związku z nadciągającym końcem roku, zbierające trzy książki i jeden komiks przeczytane od czasu ostatniej czytatki:

1."Star Trek. Alien Spotlight"- całkiem fajny komiks z uniwersum Star Treka, dostępny za darmo. Spotykamy ponownie kolektyw Borg, który próbuje namieszać w czasie. Z milszych ponownych spotkań- widzimy znowu kapitana Picarda, jego załogę i dawną kapitan "Voyagera", aktualnie admirał Janeway. Ocena: 5/6

2. A.C. Clarke, G. Lee, "Rama revealed", wydana ongiś w Polsce jako Tajemnica Ramy (Clarke Arthur C. (Clarke Arthur Charles), Lee Gentry) - ostatnia część cyklu o Ramie. Sympatyczni bohaterowie, ciekawe pomysły i trochę rozmyślań o ludzkiej naturze. Akcja dosyć powolna, ale czyta się dobrze. Ocena: 5/6.

3. L. Penny "Still life", wydana w Polsce jako Martwy punkt (Penny Louise) - pierwszy tom cyklu o inspektorze Gamache. Współczesny kryminał, ale utrzymany raczej w charakterze i klimacie klasycznej powieści detektywistycznej, koncentrującej się na rozwiązaniu zagadki śmierci starej kobiety zastrzelonej z łuku.Bardzo dobrze się czyta, polecam wielbicielom kryminałów Złotej Ery. Ocena: 5/6.

4. Dorothy L. Sayers "The Documents in the Case" - epistolarna powieść detektywistyczna, tym razem bez lorda Wimseya, nasycona ironicznym humorem i dotycząca sprawy domniemanego morderstwa. Polecam wielbicielom klasycznego kryminału, choć ostrzegam, że jak to w starych powieściach tego typu bywa-trup pada dopiero w połowie ksiażki ;) Ocena: 5,5/6.

Aktualnie czytam dwa ebooki po angielsku: jednego historycznego i jednego Sandersona, ale to już będzie czytatka na przyszły rok ;)