Dodany: 28.12.2018 21:08|Autor: paola30{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

O czym szumią kartki

Bardzo ładna powieść, która ukazuje życie podczas wojny. Główna bohaterka Eve musi być bardzo ostrożna podczas swoich misji dla ruchu oporu, gdyż życie pod stałą obserwacją wcale nie jest łatwe. Dziewczyna na początku wojny bardzo dużo przeszła, żeby przeżyć musiała zabić, na dodatek straciła swoje nienarodzone dziecko. Cały czas dręczą ją wyrzuty sumienia przez to co zrobiła, nie umie na nowo odnaleźć w sobie wiary w Boga. Kiedy zdarza się niemożliwe i nagle zjawia się jej zmarły mąż dziewczyna boi się wyjawić mu prawdę o swoich czynach i dziecku, lecz kiedy wyjawia mu swój sekret Simon się od niej nie odwraca wręcz jeśli to możliwe jeszcze bardziej ją kocha. Kiedy jej brat znajduje się w niebezpieczeństwie Eve ratując go odzyskuje swoją wiarę. Dziewczyna ryzykuje swoje życie by ocalić swoich bliskich, mimo iż bardzo dużo przeszła nie poddała się bo wie, że rodzina jest najważniejsza i musi ją ocalić. Bardzo podoba mi się w powieści to, że postać Eve jest wykreowana na podstawie biografii trzech kobiet, dzięki czemu książka jest jeszcze bardziej ciekawa, gdyż ukazuje nam kawałek historii. Książki o tematyce wojennej są dla mnie bardzo wciągające ukazują nam jak ciężkie było życie, a my w obecnych czasach mając wszystkiego pod dostatkiem nie umiemy tego docenić. Powieść czyta się szybko gdyż jest napisana lekkim stylem, autorka utrzymuje klimat i napięcie w powieści do ostatniej strony. Chociaż wiem że powieść jest fikcją nie trudno sobie wyobrazić, że takie sytuacje mogły mieć miejsce. Czytając powieść możemy odczuć strach i niepewność bohaterów o życie swoje i bliskich, lecz również ich determinację i wolę walki. Powieść o odwadze, stracie, miłości, strachu i wierze. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, w sytuacji kryzysowej chciałabym mieć taką odwagę w sobie jak ma Eve. Każdy czytelnik, który lubi tematykę wojenną będzie zadowolony z przeczytania tej powieści.