Dodany: 12.12.2018 08:08|Autor: paola30

O czym szumią kartki

Super thriller psychologiczny z prawdziwego zdarzenia, autorka umiejętnie dawkuje napięcie i do końca nic nie jest przewidywalne. Bardzo ciekawa fabuła powieści. Autorka przedstawia nam życie dwóch sióstr, które zostały rozdzielone w dzieciństwie ze względu na chorobę starszej siostry. Dziewczyny się odnajdują i nawiązują ze sobą kontakt, Elle jako starsza siostra czuje się zobowiązana chronić Irini, pomaga jej gdy dziewczyna jest wyśmiewana, lecz na początku Irini nie zdaje sobie sprawy co jest nie tak z jej siostrą. Prawdziwa natura Elle wyjawia się gdy jej chłopak próbuje zgwałcić Irini a ona odbiera to w inny sposób i wpada w szał, wtedy dziewczyna postanawia uciec od siostry i się przed nią ukrywać ale Elle zawsze udaje się ją znaleźć, a Irini podświadomie chce być znaleziona. Irini zawsze czuła się jako ta gorsza poprzez swoje kalectwo i przez to że rodzice ją oddali. Lecz gdy odkrywa prawdę, że Elle jest chora i nawet była leczona ale została skrzywdzona w ośrodku, w którym przebywała zaczyna rozumieć postępowanie swojej siostry. Elle pragnie być kochana i wielkim ciosem jest dla niej to, że ojciec zapisał cały majątek Irini a nie jej. Po zaginięciu Elle wraca na chwilę do domu żeby wyjawić jeszcze jedna tajemnicę dlaczego blizna po operacji Irini ma dziwny kształt. Autorka przedstawia nam jak trudne jest życie rodziny z osoba chorą psychicznie, kiedy rodzice chcąc pomóc dziecku wysyłają je na leczenie ale okazuje się, że jeszcze bardziej jej zaszkodzili. Jak ciężko jest podjąć straszną dla rodzica decyzję by chronić swoje dziecko muszą je oddać. Każdy może powiedzieć że oddałby chore dziecko ale nie jest to wcale łatwa decyzja. Świetna wstrząsająca ale również wzruszająca powieść z zaskakującym bardzo zakończeniem. Tragiczna historia rodziny, która po odkryciu ma nieodwracalny wpływ na życie obu sióstr.