Dodany: 04.12.2018 19:55|Autor:

Książka: Moxie
Mathieu Jennifer
Notę wprowadził(a): margines

„»Moxie« to odważna i pełna energii opowieść o tym, jak kilka młodych kobiet zapoczątkowało ruch, który zmienił ich świat. Przeczytajcie i przyłączcie się do walki!”
Amy Poehler, aktorka, producentka filmowa

„Vivian Carter i Panny Moxie są silne, błyskotliwe i inspirujące. Vivian jest moją nową, ulubioną bohaterką, a ta książka - moją nową ulubioną lekturą. Z dumą przyłączam się do Panien Moxie”.
Jennifer Niven, autorka bestselleru „Wszystkie jasne miejsca”

Jennifer Mathieu.
Ceniona amerykańska autorka książek dla młodzieży. Laureatka nagród Children’s Book Choice Awards oraz Teen Choice Debut Author Awards. Jej powieść „Moxie” trafiła na topową listę książek Zoella Book Club. Tytuł ten został przetłumaczony na kilkanaście języków, a prawa filmowe nabyła wytwórnia znanej aktorki i producentki Amy Poehler. Mathieu mieszka z rodziną niedaleko Houston (Teksas, USA). Uczy w liceum języka angielskiego i lansuje hasło „Rewolucja zaczyna się w szkole”.

„Uwielbiam tę książkę!”
Zoella, blogerka, autorka „Girl Online”

Vivian Carter ma naprawdę dość!

Swojej szkoły, w której chłopcy z drużyny futbolowej robią, co im się żywnie podoba.

Seksistowskich kontroli ubioru i molestowania na korytarzach.

Wszechobecnych stereotypów.

Ale przede wszystkim ma dość bycia grzeczną dziewczynką.

Zainspirowana historią własnej mamy – dawnej fanki punk rocka – Viv tworzy feministyczną gazetkę „Moxie”, którą anonimowo dystrybuuje w szkole. Wkrótce inne dziewczyny dołączają do jej walki. Vivian uświadamia sobie, że zapoczątkowała prawdziwą rewolucję!

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2018]