Dodany: 04.12.2018 10:30|Autor: paola30

O czym szumią kartki

Uwielbiam takie porywające romanse historyczne, które ukazują jak silne potrafi być uczucie oraz przedstawiają spory kawałek historii. Powieść przedstawia nam historię Claire, która była namawiana przez własnego ojca do fałszerstwa, dziewczyna bardzo chce mu się przeciwstawić i zaprzestać łamać prawo lecz pod naciskiem ojca wykonuje dalej swoją pracę. Claire trafia do Nashville podnoszącym się po zniszczeniach wojny, zamierza tam rozpocząć nowe życie, trafia na dwór do bogatej pani Acklen, kiedy jest świadkiem czułego przywitania właścicielki posiadłości dopada ją zazdrość i pragnienie o takim życiu. Czytając tą powieść człowiek zaczyna się zastanawiać nad własnym życiem, podnosi na duchu, książka pozwala uwierzyć, że wszystko co dzieje się w naszym życiu ma swój określony cel. Autorka bardzo dobrze wykreowała sympatycznych bohaterów, zaskakująca a zarazem bardzo ciekawa fabuła. Autorka bardzo dobrze wpasowała w swoja historię sztukę i malarstwo, czytając o pięknych rzeźbach i obrazach można je sobie łatwo wyobrazić i przenieść się do pięknej rezydencji. Od pierwszych stron powieści mamy wątek kryminalny dzięki temu książka chwyta nas w swoje sidła. Autorka również stawia nas w niepewności czy młoda osiemnastoletnia dziewczyna, która została sama poradzi sobie z przeciwnościami losu i da sobie radę poukładać swoje życie od nowa? Claire jest obdarzona wielkim talentem malarskim i dzięki niemu mogłaby być zauważona w wielkim świecie, lecz przez swojego ojca, który wpajał jej że bardzo dużo jej brakuje do perfekcji brakuje jej odwagi by zacząć malować pod swoim nazwiskiem. Za namową Suttona startuje w konkursie talentów i zostaje zauważona co pozwala jej uwierzyć w siebie. Autorka uświadamia nam, że warto jest wierzyć w swoje możliwości i nie poddawać się po pierwszej nieudanej próbie dążenia do spełnienia swoich marzeń. Powieść bardzo dobrze napisana prostym językiem i pomimo swojej ilości stron bardzo szybko się czyta.