Dodany: 28.11.2018 23:41|Autor: jousna

emocje gwarantowane

„Odprysk” to genialny thriller psychologiczny. Podziwiam autora za pomysł i ogromną wyobraźnię, bo bez niej nie powstałaby tak szalona książka. Dlaczego szalona? Dlatego, że akcja jej jest tak dynamiczna i nieobliczalna jak jazda szybkim samochodem z maksymalną prędkością. Aż zapiera dech w piersiach. Podczas czytania przyspiesza puls, a mega szybka akcja powoduje zawroty głowy. Kilkakrotnie podczas słuchania audiobooka sama siebie pytałam – kobieto po co ci te nerwy, przerwij słuchanie i zrelaksuj się przy jakimś romansidle. Ale wewnętrzna ciekawość zmusiła mnie do wysłuchania książki do końca. I nie żałuję, bo zakończenie było zaskakujące, a cała książka przypominała „ostrą jazdę bez trzymanki”.
Książka zmusza nas do refleksji – jaki wpływ na nasze życie mają wspomnienia, na ile kształtują naszą osobowość - zarówno wspomnienia dobre jak i złe. Czy bez nich – szczególnie tych z złych, traumatycznych - jesteśmy tymi samymi osobami?
P.S. W niektórych fragmentach książki można zauważyć podobieństwo do filmu „Gra” z Michalem Douglasem w roli głównej.