Dodany: 31.10.2018 19:45|Autor: agnesines

Czytatnik: Targowisko różności

Wrocławska Nagroda Poetycka "Silesius" 2008--

Polska nagroda literacka przyznawana w dziedzinie poezji podczas festiwalu Port Literacki Wrocław.

Kategorie: całokształt twórczości (1), debiut (2), książka roku (3)

2008: Różewicz Tadeusz (1), Po sobie (Szychowiak Julia) (2), Po tęczy (Sosnowski Andrzej (ur. 1959)) (3)

2009: Barańczak Stanisław (1), Motor kupił Duszan (Basiński Dariusz) (2), Gubione (Miłobędzka Krystyna) (3)

2010: Sommer Piotr (1), Wiedeński high life (Mansztajn Jakobe (pseud. Maciej)) (2), Powietrze i czerń (Matywiecki Piotr) (3)

2011: Kozioł Urszula (1), Język korzyści (Pietrek Kira) (2), Nocne życie (Zadura Bohdan) (3)

2012: Świetlicki Marcin (1), Kanada (Bąk Tomasz) (2), Imię i znamię (Tkaczyszyn-Dycki Eugeniusz) (3)

2013: Miłobędzka Krystyna (1), Splendida realta (Witkowska Ilona) (2), Niemal całkowita utrata płynności (Baran Marcin) (3)

2014: Foks Darek (1), Moja jest ta ziemia (Buliżańska Martyna) (2), W innych okolicznościach (Grzebalski Mariusz) (3)

2015: Podsiadło Jacek (1), Nauka o ptakach (Książek Michał) (2), Przedmiar robót (Sendecki Marcin) (3)

2016: Kornhauser Julian (1), Sierpień (Kopkiewicz Aldona) (2), Nice (Klicka Barbara) (3)

2017: Sosnowski Andrzej (ur. 1959) (1), Pamięć zewnętrzna (Jurczak Radosław) (2), Włos Bregueta (Podsiadło Jacek) ()

2018: Zadura Bohdan (1), Raport wojenny (Jabłońska Agata) (2), Puste noce (Jarniewicz Jerzy) (3)

Zobacz też: Nagrody literackie