Dodany: 18.10.2018 15:56|Autor:

Kurt Vonnegut jest mistrzem współczesnej literatury amerykańskiej. Jego czarny humor, satyryczna wena i niezrównana wyobraźnia po raz pierwszy zwróciły uwagę amerykańskich czytelników w Syrenach z Tytana w roku 1959, a pozycję "prawdziwego artysty" potwierdziła Kocia kołyska w roku 1963.

"Rzeźnia numer pięć" to jedna z największych powieści antywojennych w literaturze światowej. Amerykańska klasyka. Ześrodkowana wokół niesławnego nalotu dywanowego na Drezno, odyseja Billy'ego Pilgrima przez czas stanowi odbicie naszej własnej mitycznej wyprawy w poszukiwaniu sensu w tym, co budzi nasz największy strach.

"Wspaniałe dzieło... i bardzo śmieszna książka, która nie pozwala nam na uśmiech. Smutna książka bez łez".

"Life"

"Bardzo smutna i bardzo śmieszna... smutna i urocza... Bardzo w stylu Vonneguta."

"The New York Times"

"Przejmująca i prześmieszna, pełna współczucia i ponad wszystko grzmiący wodospad oceny moralnej".

"The Boston Globe"

"Vonnegut to George Orwell, dr Calligari i Flash Gordon połączeni w jednego pisarza... Zwariowany, ale szalony profesor".

"Time"

[Wydawnictwo Zysk i S-Ka, 2005]