Dodany: 02.10.2018 09:49|Autor: J

Czytatnik: #?!

Jotowy wrzesień 2018

Miesiąc urlopowy, stąd dwa nieukończone tatrzańskie przewodniki. Zmęczenie po aktywnym wypoczynku i obfite korzystanie z napojów regeneracyjnych nie sprzyjały jednak szczególnie lekturze :)

1 (41). Tworki (Bieńczyk Marek) (4,0) ebook
Eksperyment taki. Notka: Jurek-ogórek, Tworki-potworki.

2 (42). Vademecum singla: Życie w pojedynkę, w drodze do pary (Giedrojć Magdalena) (4,0) ebook
Ciekawy pomysł: kompleksowe ujęcie praktycznych aspektów bycia singlem. Dużo zagadnień jest dość podstawowej natury, co sugeruje, że adresat poradnika to singiel raczej młody wiekiem i stażem, chociaż niewykluczone, że ci bardziej zaawansowani też mogą skorzystać. Poruszane tematy obejmują organizację czasu wolnego, urlopu, zakupów, zabezpieczenie na czas choroby, wykorzystanie swojego stanu jako atutu w pracy itp., itd. Około połowy książki poświęciła autorka jednak wychodzeniu z singielstwa :)

3 (43). Z jednym wyjątkiem (Puzyńska Katarzyna) (4,0) ebook~
Po dłuższej przerwie sięgnąłem po kolejną Puzyńską. Odstęp dobrze zrobił lekturze; tej autorki nie można czytać zbyt często, bo wówczas razi sztampą i stylistyczną kanciastością. Tym razem w tle wydarzeń znalazła się historia o dziewiętnastowiecznym mistrzu szachowym Adolfie Anderssenie. Jak zwykle intryga jest solidnie pogmatwana, osób zamieszanych w sprawę sporo, każda z nich ma coś do ukrycia a niejedna mogłaby mieć powody do popełnienia zbrodni. Oceniam na czwórkę, bo opowieść niespecjalnie mnie wciągnęła, całkiem możliwe jednak, że zawinił mój urlop, a nie pisarka. Niemniej popsuła ona trochę efekt końcowy, już w pierwszym liście psychopaty dość niezręcznie unikając ujawnienia płci jego autora...

N i e u k o ń c z o n e:
* Tatry Polskie: Przewodnik turystyczny (Nyka Józef) () papier
* Przewodnik wysokogórski - Orla Perć (Dyląg Dariusz) () papier
* Wszystkie lektury nadobowiązkowe (Szymborska Wisława) () ebook
* Financial Intelligence / Inteligencja finansowa (Karen Berman) ebook w oryginale

Z o b a c z   t e ż:
* Jotowy sierpień 2018