Dodany: 29.09.2018 09:17|Autor: J

Czytatnik: #?!

Jotowy sierpień 2018

To mocno spóźniona notatka z sierpniowych lektur.

1 (38). Pan Lodowego Ogrodu: Tom 4 (Grzędowicz Jarosław) (5,0) ebook

Dotarłem do finału cyklu o planecie Midgaard, Vuko Drakkainenie i Lodowym Ogrodzie. Cyklu bardzo wyrównanego, co nieczęsto się zdarza, bo wszystkie tomy, z wyjątkiem nieco słabszego drugiego, otrzymały ode mnie po solidnej piątce.

Nie zrobiłem notatki na świeżo po lekturze, teraz zaś wgłębiać się w szczegóły nie pozwalają brak chęci i niedostatki pamięci. W każdym razie ostatnia część podejmuje akcję tam, gdzie została ona dramatycznie przerwana w poprzedniej. Z retrospekcji poznajemy też losy Filara od zaokrętowania po przybycie do Ogrodu (ten fragment został wcześniej pominięty). To ostatni tom, więc dochodzi do ostatecznego starcia, w dodatku dwuetapowego. Poznamy też genezę tego dziwacznego świata. Całość zaś jest także podzielanym i przeze mnie zadziwieniem nad ludzką ciągotą, by oddać swoją wolność i życie we władanie byle dyktatorkowi, wspierającemu się czy to magią Midgaardu, czy też magią populizmu i specjalistów od manipulacji społecznej.

2 (39). Duchowe życie zwierząt (Wohlleben Peter) (4,5) audiobook

Okazało się, że ze względu na problemy techniczne w czerwcu odsłuchałem nie całą, a jedynie jakieś 60% audioksiążki. Postanowiłem więc zabrać się za nią ponownie. Notatka: Wszystkie zwierzaki Wohllebena

3 (40). Dobry omen (Pratchett Terry, Gaiman Neil) (4,0) ebook

Pratchett, tym razem z pomocnikiem, pisze nie o Świecie Dysku, a o naszej starej Ziemi i nadchodzącej apokalipsie. Tytuł nawiązuje oczywiście do klasycznego już horroru. Trochę mętny początek (niemowlę A i B – ktoś pokręcił, nie wiem, czy autorzy, czy tłumacz, czy wydawca).

N i e u k o ń c z o n e:

* Tworki (Bieńczyk Marek) () ebook

Nabyłem za grosze w minimalnym pakiecie Bookrage i z pewnym zaskoczeniem stwierdziłem, że powieść jest nawet wciągająca. Styl trochę zaciekawia, a trochę irytuje.

* Wszystkie lektury nadobowiązkowe (Szymborska Wisława) () ebook – nie jestem przekonany na razie.

* Zamknij się i działaj!: 7 kroków do realizacji celów (Tracy Brian) () ebook — zawieszone

* Inteligencja finansowa (brak wpisu w katalogu) () ebook w oryginale

Z o b a c z   t e ż: