Dodany: 10.09.2018 21:00|Autor: naufraga

Wakacyjnie: lipiec, sierpień 2018 .

1.Jak to się skończy (Rybałtowska Barbara)
2.Co to za czasy (Rybałtowska Barbara)
3.Co tu po nas zostanie (Rybałtowska Barbara) Saga Barbary Rybałtowskiej zakończona. Szkoda, że potencjał początkowych tomów tej historii został gdzieś po drodze zagubiony, roztrwoniony na słabe opisy, mało wiarygodne rysy psychologiczne bohaterów, męczące i płaskie dialogi. Im dalej w sagę...tym gorzej. Ostatnie tomy słabe i przewidywalne. To nie powieści, to streszczenia...Kto czytał początkowe i nie szedł dalej, niech się na tym zatrzyma, niech zapamięta dobry smak początku.

4.Kłopoty z panią Walewską (Brandys Marian) Solidna opowieść o życiu, miłościach Marii Walewskiej, jej najgłośniejszym romansie z Napoleonem i konsekwencjach tegoż faktu.Zebrane wszelkie dostępne źródła, wykluczenie tych wątpliwych , choć istniejących do tej pory w świadomości czytelników.Kto do tej pory znał historię Marii Walewskiej z powieści Gąsiorowskiego, musi mocno zrewidować swe wyobrażenia.Duża porcja ciekawostek z epoki. Polecam.
5.Iacobus (Asensi Matilde) Sensacyjno- przygodowa opowieść na tle bogatego w wydarzenia XIV w. Upadek zakonu templariuszy, uporczywe poszukiwania świętego Graala i skarbu templariuszy to sprawy wokół których toczy się akcja. Błyskotliwy główny bohater Galceran de Born - z zakonu szpitalników dostaje od papieża zlecenie, by odszukał skarby templariuszy. Jego nieprzeciętna inteligencja, niecodzienne pomysły prowadzą go od sukcesu do sukcesu, choć nie zawsze w dzieje się tak w życiu osobistym. Ale i piękna kobieta staje na jego drodze...
Czyta się książkę jak dobry kryminał z wartką akcją. Polecam.
6.Lew Sezostrysa: Opowieść o Jussufie-Adze, polskim obrońcy Akry (Mrówczyński Bolesław) Powieść historyczna mało dziś już znanego pisarza Bolesława Mrówczyńskiego. Przedstawia losy polskiego oficera, pułkownika Augusta Szulca, który znalazł się z innymi w Egipcie po upadku powstania listopadowego. Pragnie tam utworzyć misję wojskową dla polskich żołnierzy- uciekinierów myślących o przyszłości i wolności swej Ojczyzny. Swym talentem wojskowym wspiera rodzące się państwo egipskie. Buduje forty, walczy z korupcją i wrogami Egiptu... z czasem staje się niewygodny dla tych, którzy wolą korzyści własne, nie państwowe. Zyskuje przydomek Jusuf- Aga i sławę jako obrońca Akry. Ciekawa i gorzka w swej wymowie książka o losach polskiego żołnierza, którego los rzucił na drugi koniec świata.
6. Zamęt (Severski Vincent V. (właśc. Sokołowski Włodzimierz)) Po Trylogii V. Severskiego każdą jego książkę biorę w ciemno. Najnowsza też nie zawodzi. Sprawdzona ekipa działa sobie znanymi metodami, by to co najważniejsze , ocalić . Wartka akcja, nieoczekiwane jej zwroty, dobrze zbudowane postaci to niewątpliwe atuty tej książki.
Trzeba przeczytać.