Dodany: 01.09.2018 22:41|Autor: asia_

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

KONKURSY - ZAPISY na rok 2019

Uwaga, uwaga! Rozpoczynamy zapisy na zorganizowanie konkursu w 2019 roku.
Od tej chwili czekam na Wasze zgłoszenia na PW lub na maile pod adresem: konkursy[at]biblionetka.pl

Proszę już w pierwszej wiadomości podać najdogodniejszy dla siebie termin lub kilka terminów, albo napisać: „pierwszy wolny”.
Na maile i PW będę odpowiadać według kolejności zgłoszeń.

Jeżeli ktoś nie ma zarezerwowanego tematu konkursu, proszę o podawanie go już w tym zgłoszeniu. Temat ten, po uzgodnieniu ze mną, będzie można jeszcze później zmienić.

Podczas uzgadniania terminu nie trzeba mieć gotowego konkursu!

W 2019 roku planujemy dziesięć konkursów, zaczynących się wieczorem pierwszego dnia każdego miesiąca oprócz lipca i sierpnia.
Plan ten może się zmienić, jeśli nie będzie wystarczająco dużo chętnych do organizacji konkursów.
Proszę więc niezdecydowanych o śmiałe zgłaszanie się :)
Ponadto, jeśli ktoś ma ochotę, może zorganizować w przyszłym roku nie jeden, a dwa konkursy.

Poniżej przypominam kilka najważniejszych informacji o konkursach, ich przygotowaniu i przebiegu:

1. Zarezerwować temat konkursu można w każdej chwili. Wystarczy napisać do mnie PW albo maila na adres: konkursy[at]biblionetka.pl.
Po sprawdzeniu, czy proponowany temat nie był już realizowany i czy nie jest już zarezerwowany, dopiszę go do listy. Listę tematów dotychczasowych konkursów najłatwiej znaleźć w czytatce Sznajpera: Tematy konkursowe.
Zarezerwowanie tematu konkursu nie jest równoznaczne z przyznaniem terminu na jego zorganizowanie.

2. Z organizatorem konkursu kontaktuję się 2-3 tygodnie przed uzgodnionym terminem i wtedy omawiamy wszystkie szczegóły.

3. Na kompletny konkurs składają się:
- fragmenty wybranych książek
- autorski wstęp
- odpowiedzi.
Całość należy przysłać najpóźniej 10 dni przed terminem konkursu na adres konkursy[at]biblionetka.pl lub przez PW.

Każdy może zorganizować konkurs duży lub mały.
Duży konkurs to 20-30 fragmentów do odgadnięcia i 10-12 dni na ich rozpoznanie.
Konkurs mały zawiera 7-12 fragmentów, a na odpowiedzi jest 5-7 dni (w tym czasie trwania konkursu powinien być weekend).
W każdym konkursowym terminie można zorganizować konkurs duży lub mały, nie trzeba też (choć można) informować mnie z wyprzedzeniem o wybranym rodzaju konkursu.

4. Gotowy konkurs można też przysłać z wyprzedzeniem. Trafi on wtedy na listę rezerwową i w przypadku jakichś problemów mogę zaproponować organizatorowi przeprowadzenie go znacznie wcześniej.

5. Ponieważ terminy są dość odległe, może się zdarzyć, że ktoś nie będzie mógł poprowadzić konkursu w uzgodnionym terminie. W takiej sytuacji proszę o jak najszybszą informację.

6. Konkurs mogą przygotować dwie osoby, ale w takim przypadku należy wyznaczyć „kapitana” zespołu – osobę, z którą uzgadniam sprawy organizacyjne, która odpowiada na maile konkursowiczów oraz przygotowuje i ogłasza listę laureatów.

7. Zasady punktacji organizator konkursu przypomina we wstępie. Zwykle przyznawane są punkty za poprawne podanie tytułu i autora książki. Jeżeli w konkursie pojawia się fragment wiersza lub opowiadania ze zbioru, organizator informuje, jaką odpowiedź uzna za wystarczającą (może prosić o podanie również tytułu zbioru). Do konkursowych fragmentów (wszystkich lub tylko kilku) można też przygotować pytania dodatkowe, odpowiedzi na te pytania są również punktowane.

8. Na pytania konkursowe nie odpowiadamy na Forum!
Odpowiedzi należy przesyłać na adres osoby przygotowującej konkurs; ona też odpowiada na maile, podaje rozwiązanie konkursu i jego wyniki oraz zawiadamia mnie, komu przyznać gwiazdkę zwycięzcy konkursu.

9. Nagrodą za udział w konkursie jest miejsce na liście laureatów i satysfakcja! Szczęśliwcy mogą też wylosować nagrody książkowe.