Dodany: 23.08.2018 21:28|Autor:

Zrównoważony haker Gogel plus pokręcona ekolożka Sójka, plus zakochany w Sójce, grach fabularnych i historii Master równa się… niezła draka! Jaka? Oczywiście kryminalna!
Wymieniona wyżej trójca uczy się grzecznie w ostatniej klasie gimnazjum, ale po lekcjach prowadzi prywatne śledztwo.
Jedyny trop wiodący do nieuchwytnego bandyty to ślad opon umykającej czarnej hondy i przerażony zając, który zresztą przepadł bez wieści.

Kazimierz Szymeczko - laureat międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Autor „Historii Polski w opowieściach” i wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w „Świerszczyku”. Rodowity Ślązak, pisze powieści dla młodzieży, których akcja osadzona jest na Śląsku. Jego powieść „Czworo i kości” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a książka „Tetrus” - nominację do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasadora Polszczyzny Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Prywatnie - miłośnik historii.

[Wydawnictwo Literatura, 2018]