Dodany: 12.08.2018 13:00|Autor: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki

Świątynia wichrów

Świątynia Wichrów (Goodkind Terry)
No i kolejny, po dłuższej przerwie, odcinek sagi-węża Goodkinda. Zastanawiam się, czy ja tego rodzaju fantasy lubię. Z jednej strony ciekawe pomysły, z drugiej ich słaba artystycznie realizacja. Denerwujące są zwłaszcza powtórzenia. Mistrz Sapkowski pewnie też się na tę manierę zżyma. Ale praktyczni Anglosasi zapewne uważają, że dzięki temu więcej się książek sprzeda, bo czytelnik nie musi przebijać się przez kolejne tomiska, żeby zrozumieć długie dzieje i przygody bohaterów.
W tej części chyba już trochę zabrakło autorowi konceptu. Wydłuża w nieskończoność sceny skutków magicznej zarazy. Natomiast "zdrada" Kahlan bardzo mi się podobała. Po raz pierwszy w cyklu nie ma też wyraźnego sygnału, że znowu będzie się coś niedobrego działo. No, może niewielki niepokój z powodu wypowiadania imion demonów.
Muszę znowu nieco odetchnąć, nim wezmę się za piątą część, której zupełnie nie pamiętam.

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 12.08.2018 13:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Świątynia Wichrów No i k... | DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki
Imho część 5. jest lepsza od dwóch poprzednich, a 6. jest najlepsza, na potwierdzenie tego mam fakt, iż akurat tomy 1., 2., 5. i właśnie 6. kupiłem sobie do przeczytania w oryginale - na razie udało się łyknąć tylko 1. :)
Użytkownik: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki 22.08.2018 19:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Imho część 5. jest lepsza... | LouriOpiekun BiblioNETki
Przeglądając Twoje lektury, odnoszę wrażenie, że możemy mieć nieco zaufania do naszych gustów czytelniczych. Niemniej jakoś mi trudno przekonać się do "Świątyni wichrów". Nadaj moim faworytem jest pierwszy tom tej długaśnej opowieści. Swoją drogą, zazdroszczę autorom takiej wyobraźni i pomysłów.
Budzą moje zastrzeżenia walory artystyczne. To jest moja druga próba przeczytania całości. Może się w dalszym ciągu coś zmieni.