Dodany: 05.08.2018 09:58|Autor:

Czy joga i medytacja mogą rozwijać wrodzone zdolności nadprzyrodzone takie jak telepatia, jasnowidztwo i prekognicja? Czy odczytywanie cudzych myśli i intencji jest naprawdę możliwe? Albo oddziaływanie umysłem na przedmioty? Wyobraź sobie przyszłość? Czyżby niektóre zdolności nadprzyrodzone opisane w starożytnych mitach, literaturze science fiction i komiksach były prawdziwe i cierpliwie czekały za kulisami na ludzkość? Czy jesteśmy już gotowi, by pociągnąć za spust ewolucji i uwolnić cały swój potencjał?

Opinie o książce:

Główne odkrycia naukowe od ostatnich pięćdziesięciu lat dostarczają coraz większej
liczby dowodów na prawdziwość koncepcji starożytnych filozofów i świętych. Książka
Deana Radina to ważny krok w tym kierunku, ponieważ jest ona przykładem najnowszych, przeprowadzonych z zastosowaniem najbardziej rygorystycznych metod badań
naukowych, które dowodzą autentyczności nauk starożytnych mędrców, takich jak
Patańdźali. Praca Radina zdaje się być jeszcze bardziej obiecującą zapowiedzią tego,
co dopiero zostanie odkryte.

– Swami Veda Bharati, „Doctor of Letters”

Nauka, opierając się na zgromadzonych dowodach, wykonała ogromny krok naprzód
bez względu na to, w którym kierunku zmierza jej rozwój. Z takim przekonaniem światowej sławy badacz i autor Dean Radin w przekonywający sposób wykazuje, że istnienie zjawisk psi podważa teorie oparte na przestarzałej, materialistycznej koncepcji
świata. Wskazując na fundamentalne znaczenie umysłu i świadomości, dr Radin wyjaśnia również, dlaczego nadszedł już czas, by poważnie zrewidować i poszerzyć swoje
zrozumienie, kim jesteśmy i jaka jest prawdziwa natura rzeczywistości.

– Mario Beauregard, autor „The Spiritual Brain and Brain Wars”

Ta książka dra Radina, podobnie jak jego poprzednia praca, jest oparta na rzetelnych
badaniach. Napisana przejrzystym językiem całkowicie pochłania uwagę. Autor raz
jeszcze poszerzył granice religii, nauki, psychologii i filozofii. Nieoceniona lektura!

– Michael Bloch, Uniwersytet San Francisco

Dean Radin to współczesny Galileusz badań nad zdolnościami nadprzyrodzonymi. To
doskonały naukowiec i pierwszorzędny badacz, a jego książka jest znakomita. Podejdź
i popatrz przez jego teleskop; z wyjątkową przejrzystością dotyka on sedna najważ-
niejszych problemów współczesnej nauki zajmującej się umysłem. Książka ta zawiera
szczegółową analizę różnorodnych badań eksperymentalnych, gdyż gromadzi i udostępnia bogaty zasób danych, a tym samym jest wartościowym źródłem informacji
i materiałów dydaktycznych nie tylko dla studentów, lecz także dla naukowców. Praca
Radina łączy to wszystko z prowadzonymi od tysiącleci filozoficznymi rozważaniami
na temat natury umysłu, dlatego stanowi bezcenny wkład w rozwój współczesnego
dialogu między nauką a tradycjami kontemplacyjnymi.

– David E. Presti, University of California, Berkeley

Dean Radin w swojej książce Zjawiska nadprzyrodzone zręcznie splata nici wschodniej tradycji (jogi) z zachodnimi badaniami nad psi, tkając z nich gładki i fascynujący
gobelin, który obrazuje nie tylko to, kim jesteśmy, lecz także to, kim możemy się stać.

– Daniel Sheehan

[Manendra, 2017]

Użytkownik: Rosco 07.08.2018 09:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy joga i medytacja mogą... | Rosco
"Czy jesteśmy już gotowi, by pociągnąć za spust ewolucji i uwolnić cały swój potencjał?"

Myślę, że gdyby człowiek posiadał takie zdolności to właśnie ewolucja już dawno uczyniłaby je czymś powszechnym i dostepnym dla kazdego.