Dodany: 26.07.2018 09:00|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Powstanie serial na podstawie książki „Dzieci północy”

„Jestem zachwycony! Do tego stopnia, że piszę na ten temat po bardzo długiej przerwie na Twitterze” – ogłosił Salman Rushdie, gdy okazało się, że platforma Netfilx zamówiła serial na podstawie jego najpopularniejszej książki.

Dzieci północy” to według „Timesa” jedna ze 100 najlepszych powieści anglojęzycznych opublikowanych w latach 1923–2005. W 1981 roku zdobyła Nagrodę Bookera i James Tait Black Memorial Prize. Dwukrotnie otrzymała także „Bookera Bookerów”, czyli specjalne wyróżnienie przyznane w 1993 i 2008 roku dla uczczenia odpowiednio 25- i 40-lecia nagrody.

Adaptacja Netfliksa będzie pierwszym przeniesieniem „Dzieci północy” na mały ekran. – To jedna z wielkich światowych powieści, a poruszone w niej tematy pozostają ważne w dzisiejszych Indiach – powiedział portalowi „Hollywood Reporter” Erik Barmack, odpowiedzialny w Netfliksie za produkcje oryginalne. – Dekady po publikacji historia opisana w tej książce fascynuje ludzi na całym świecie. Doświadczenie i talent twórców z Indii w połączeniu z globalnym zasięgiem naszej platformy sprawiają, że ta opowieść może trafić do kolejnych milionów ludzi na świecie.

„Dzieci północy” to epicka opowieść o powojennej historii Indii. Głównym bohaterem i narratorem jest Saleem Sinai, telepata cechujący się osobliwie wyglądającym nosem, który przychodzi na świat o północy 15 sierpnia 1947 roku, czyli dokładnie wtedy, kiedy Indie stają się niezależnym od nikogo krajem.

Czytaliście powieść Salmana Rushdiego? Będziecie oglądać serial?

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 27.07.2018 11:36 napisał(a):
Odpowiedź na: „Jestem zachwycon... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Warto wspomnieć, że powieść została już zekranizowana: https://www.filmweb.pl/film/Midnight%27s+Children-2012-565349 - zresztą na zdjęciu powyżej jest "filmowa" okładka. :-)