Dodany: 21.07.2018 20:49|Autor: Kinga_im

Ostateczna potyczka z demonami

Sagę Petera V. Bretta znam od wielu lat. Z niecierpliwością czekałam na wydanie, a potem polskie tłumaczenie każdej z części. Z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że było ich rzeczywiście sporo, jednak każda z nich na tak samo dobrym poziomie.

Ostatnia część, o tytule "Otchłań", to doskonały przykład, jak powinno tworzyć się finały serii. Nie brak w nim emocji, zaskakujących zwrotów akcji ani naszych ulubionych (lub znienawidzonych, bo przecież i tacy są) bohaterów. Być może z powodu mojej słabości do „Cyklu Demonicznego” nie jestem obiektywna, ale każdy, kto dotrwał aż do tego tomu, musi mieć słabość do całej serii
Fabuła powieści, jak sam jej tytuł wskazuje, skupia się głównie na losach postaci, które zawędrowały do Otchłani w celu stoczenia ostatecznej walki z książętami, królowymi oraz innymi demonami, nękającymi od lat ludzkość. Napięcie wzmaga fakt, że nadchodzi czas rozrodu potworów – głodne, nowo narodzone stworzenia swoje pragnienia zaspokoić mogą jedynie zwiększając ataki na wioski i miasta, co doprowadzić może do całkowitej zagłady gatunku ludzkiego. Czy bohaterom uda się temu zapobiec? Droga do roju na pewno nie będzie łatwa...

Równolegle poznajemy losy Leeshy i całego Zakątka, Inevery, Krasjan, Briara i jego nowej towarzyszki oraz Ragena i jego świty. Co łączy wszystkich tych bohaterów? Walka o przetrwanie i chęć uwolnienia się od demonicznej plagi.

Myślę, że każdy czytelnik zaznajomiony z sagą Bretta miał swoją wizję finału i ostatecznego rozwiązania. Na pewno warto się przekonać, jaką rzeczywistość stworzył sam autor.