Dodany: 2018-07-20 17:55|Autor:

Książka, która zachwyci i lekarzy, i pacjentów. Nagrodzony Pulitzerem autor, jeden z najbardziej cenionych w świecie onkologów, odsłania tajniki zasad, które rządzą medycyną, i pokazuje, jak ich zrozumienie może pomóc nam wszystkim.

Ponad dziesięć lat temu, kiedy Siddhartha Mukherjee był młodym, wykończonym i samotnym lekarzem-rezydentem, zaczął się zastanawiać nad fundamentalnym pytaniem: czy medycynę w ogóle można nazywać nauką? Każda dziedzina nauki musi opierać się na wielokrotnie powtarzanych eksperymentach, opisywać uniwersalne prawa natury – a medycyna? Czy z nią jest tak samo?

Mukherjee poświęcił swoją karierę rozważaniom nad tym pytaniem – pytaniem, na które odpowiedź może całkowicie odmienić sposób myślenia o medycynie. Efektem tych rozważań jest ta właśnie książka. Bada w niej najciekawsze przypadki w swojej karierze, które pozwoliły mu zidentyfikować trzy najbardziej kluczowe reguły, które rządzą medycyną.

Pełna szczegółów historycznych i opowieści o współczesnych medycznych cudach książka, która w fascynujący sposób pozwala zajrzeć za kulisy medycznych odkryć, o których często nie mamy pojęcia. To rzecz nie tylko dla medyków, ale i wszystkich tych, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak chorujemy i jak jesteśmy leczeni. To fundament dla nowego sposobu rozumienia medycyny, teraz i w przyszłości.

Siddhartha Mukherjee – onkolog, naukowiec, autor książek „Cesarz wszech chorób. Biografia raka” i „Gen. Ukryta historia”, laureat Nagrody Pulitzera. Publikuje w „Nature”, „The New England Journal of Medicine”, „Cell” i „The New York Times”. Mieszka w Nowym Jorku z żoną i córkami.

[Wydawnictwo Relacja, 2018]