Dodany: 23.08.2010 13:38|Autor:

Książka: Dziwne przypadki bajkopisarza
Kasdepke Grzegorz
Notę wprowadził(a): paren

Grzegorz Kasdepke - pisarz, scenarzysta telewizyjnych programów dla dzieci, niegdyś także wieloletni redaktor naczelny dwutygodnika "Świerszczyk". Autor wielu bestsellerów dla dzieci.
Laureat prestiżowych nagród: m.in. Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za "Kacperiadę", Nagrody Edukacja XXI za "Bon czy ton" i "Co to znaczy".
Prywatnie: ojciec i obżartuch.

Bajkopisarz... to ja.
Przez ostatnie lata napisałem wiele bajek dla dzieci, ale tylko w kilkunastu występuję osobiście. Bo też po co pisać o sobie, skoro wokół aż tyle się dzieje, prawda?
Lecz bajkopisarzom, podobnie zresztą jak innym ludziom, przytrafiają się nieraz przedziwne historie - i szkoda by było ich nie zapisać. Tym bardziej, że tylko w niektórych występuję jako główny bohater - częściej po prostu opowiadam o tym, co widziałem.
Mam więc nadzieję, że nikogo swoją osobą nie zamęczę.
Znam kilkoro dzieci, które zarzucają mi, że te moje bajki to wcale nie są bajki. Znam też kilkoro dorosłych, którzy zarzucają mi, że te moje bajki to wprawdzie są bajki - ale wcale nie dla dzieci. Cóż mogę na to powiedzieć?...
Prawdę mówiąc, skłonny byłbym przyznać rację jednak dzieciom. Dorosłych czasami nie ma co słuchać. Wiem, o czym mówię, bo sam już jestem dorosły.

Życzę miłej lektury

Grzegorz Kasdepke