Dodany: 16.07.2018 09:14|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Każdy marzenia spełniać chce

Recenzuje: Kamil Jan Żółkiewicz

Spełnianie marzeń stanowi zagadkę, której ludzkość do dnia dzisiejszego nie była zdolna rozwiązać. Na całym świecie ludzie często pracują nie tam, gdzie chcą i żyją nie tak, jak sobie wymarzyli. Czy istnieje jakikolwiek przepis lub sposób na to, aby zmienić swój status quo?

Bill Griffin jest założycielem portalu Crowdwish. Jego celem było bezinteresowne spełnianiem życzeń innych pod jednym warunkiem – danym życzeniem zajmuje się jedynie dwadzieścia cztery godziny. „The Wish” zbiera 99 życzeń najpopularniejszych na portalu wraz ze wskazówkami, co zrobić, aby zostały spełnione. Przy każdym z nich dodatkowo zamieszczona jest notka wraz z adresem mailowym, gdzie mamy się zgłosić, aby Crowdwish pomógł nam spełnić nasze życzenie.

„The Wish” to poradnik dla każdego marzyciela. Zawiera kilka prostych rad, na które trudno wpaść samemu. Idealnie ukazuje, że aby dojść do czegoś w życiu, trzeba polegać na sobie. Nikt za nas nie osiągnie sukcesu, może jedynie trochę nam przy tym dopomóc. Napisany jest prostym językiem, co pozwala autorowi dużo łatwiej dotrzeć do czytelnika. Docenić należy także estetyczną oprawę. Błękitna okładka z białymi i złotymi napisami swoją prostotą cieszy oko, dzięki czemu przyjemniej się czyta.

Mimo iż powszechnie uważa się, że bycie marzycielem to cecha negatywna, Bill Griffin udowadnia w swojej książce, iż jest zupełnie inaczej. Nie dość, że warto mieć marzenia, to naprawdę niewiele trzeba do ich spełnienia. Po przeczytaniu tego poradnika zupełnie zmienia się spojrzenie na świat – zaczyna się dostrzegać radość w małych rzeczach; w końcu do szczęścia niewiele trzeba.

Autor: Bill Griffin
Tytuł: The Wish. Poradnik spełniania marzeń