Notę wprowadził(a): sowaOpiekun BiblioNETki

Książka: Blogerki na plaży (Kłos Karol)

Data dodania: 2018-07-12 12:01

Powieść o blogerkach książkowych i pisarkach spotykających się corocznie na plaży w Sopocie. 67 kobiet, 8 mężczyzn i kot. Miłość, książki i zaginięcie topowego autora. Śledztwo zmierza do tragicznego finału.

Karol Kłos jest elektrykiem, latarnikiem z zawodu, dziennikarzem, reporterem i pisarzem z zamiłowania. Po zakończeniu edukacji oraz służby wojskowej pracował na budowie Elektrowni Jądrowej Żarnowiec w Nadolu jako elektryk dyżurny, gdzie miał możliwość zapoznania się z licznym i urozmaiconym gronem socjalistycznych robotników budowlanych, konserwatorów, palaczy kotłowni oraz nocnych stróży. Samotne dyżury urozmaicał sobie lekturą licznych dzieł literatury światowej. Nawiązał też współpracę z portalem dziennikarskim Wiadomości24.pl, a także z lokalną prasą. W wolnym czasie po nocnych dyżurach rozwijał swoją pasję fotograficzną. Ponadto przez cały czas usiłował pisać opowiadania, a później powieści. Opowiadanie "Pomnik lata" zostało wyróżnione w konkursie organizowanym przez miesięcznik "Pomerania". Opowiadanie "Rok" zwyciężyło w ogólnopolskim konkursie literackim w Gdańsku. Potem opublikował powieści "Latarnik" i "Latarniczka", opowiadanie "Duch" w zbiorze "31.10 Halloween po polsku".

[RW2010, 2018]