Dodany: 11.07.2018 10:35|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Nasze dziedzictwo

Recenzuje: Kamil Jan Żółkiewicz

Saga Barbary Rybałtowskiej, która podbiła serca czytelników, wreszcie doczekała się zakończenia. Niedawno wydany został tom „Co tu po nas zostanie”. Opowiada o współczesnych losach dobrze nam już znanych bohaterek.

Po czasach wojny, socjalizmu w Polsce, przewrotu politycznego – pora na współczesność! Powieść opowiada losy rodziny Kalczyńskich w latach 2003-2018. Tym razem możemy dowiedzieć się, jak radzą sobie bohaterki we współczesnej Polsce. Zofia, nestorka rodu, mimo podeszłego wieku dalej realizuje się w robótkach ręcznych, natomiast Kasia jest tłumaczką i pisarką. Autorka po raz kolejny udowadnia, że w życiu, bez względu na okoliczności, najważniejsze są miłość, rodzina i bliscy.

Wszystkie części sagi cechuje niezwykła lekkość; z tego powodu trudno uwierzyć, iż historia została oparta na przeżyciach autorki – ma się wrażenie, że to wciągająca fikcja literacka. Sposób prowadzenia fabuły sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

W zasadzie jedyną słabą stroną tej pozycji jest wydanie. Miękka okładka łatwo się niszczy, co nie pozwala zabierać książki wszędzie ze sobą. Dodatkowo format i szycie sprawiają, że trudno książkę tak wygiąć, aby środkowy margines nie przysłaniał końcówek liter.

„Co po nas zostanie” to powieść pełna ciepła i niezwykle wciągająca, a zatem idealna na zimowe wieczory czy chwilę dla siebie, pozwalająca oderwać się od rzeczywistości.

Autor: Barbara Rybałtowska
Tytuł: Co tu po nas zostanie
Wydawca: Axis Mundi, 2018
Ilość stron: 352