Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Amerykańskie wydawnictwo opublikuje „Hardą” i „Królową” Elżbiety Cherezińskiej!

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2018-07-11 09:43

Wydawnictwo Tor, które jest częścią międzynarodowej grupy wydawniczej Macmillan, nabyło prawa do anglojęzycznego wydania dwóch bestsellerowych tytułów „królowej współczesnej powieści historycznej” – Elżbiety Cherezińskiej.

Harda” oraz „Królowa” to opowieści o niezwykłej kobiecie, nie tylko z perspektywy polskiej historii, lecz także średniowiecznej Europy. Świętosława była córką Mieszka I i siostrą Bolesława Chrobrego, ale na kartach historii zapisała się przede wszystkim jako królowa Szwecji, Danii i Norwegii oraz matka króla Anglii.

Autorka z entuzjazmem wypowiada się o planowanym angielskim tłumaczeniu: Bardzo się cieszę, że to „Harda” ukaże się na amerykańskim rynku, bo ta powieść, choć koncentruje się na losie piastowskiej, ale i skandynawskiej królowej, opowiada też, niejako na marginesie, o frapujących początkach państwa polskiego. Jednocześnie, jako opowieść o kobiecie w świecie męskiej polityki, staje się historią uniwersalną, wciąż aktualną i zrozumiałą dla wszystkich. Świętosława przed ponad tysiącem lat poradziła sobie w Szwecji i Danii, przeżyła dwóch mężów, słynnych i bitnych wikingów, wierzę, że da sobie radę w Ameryce.

Elżbieta Cherezińska – pisarka i teatrolożka, zadebiutowała w 2008 roku opowieścią o łódzkim getcie „Byłam sekretarką Rumkowskiego. Dzienniki Etki Daum”. Jest autorką bestsellerowych cyklów „Północna Droga” i „Odrodzone Królestwo”, które utwierdziły jej dominującą pozycję wśród autorów powieści historycznej.

Macmillan Publishers to jedna z największych firm wydawniczych działających na globalnym rynku, publikująca książki dla dzieci i dorosłych we wszystkich kategoriach i formatach. Wiele z nich zdobywa znaczące nagrody. Tor jest najbardziej renomowanym wydawcą fantasy i science fiction na świecie. W swojej ofercie ma też szeroki wybór powieści historycznych i thrillerów, a także literaturę faktu.

Podziel się:

komentarzy: 0

Dodaj komentarz